İzleyerek öğrenmek: İngilizce izlenebilen 3 çizgi film - Blog Novakid Türkiye
Eğlenceli İngilizce

İzleyerek öğrenmek: İngilizce izlenebilen 3 çizgi film

Çizgi filmler İngilizce öğrenmeye nasıl yardımcı olur?

Basit diyalogları dinleyerek ve olay örgüsünü gözlemleyerek, çocuk yabancı konuşmayı kulaktan algılamayı öğrenir ve basit cümleleri ve diyalogları ezberler. Temel dil becerilerinin başladığı yer burasıdır.

Bize bu konuda yardımcı olacak 3 çizgi film seçtik

👩🏻 «Dora the Explorer»
Dora, maymunu ile yolculuğa çıkar. Sırt çantası ve Harita ona yardım eder. Filmin konusu basit, diyaloglar ise kısa ve net. Çizgi film özellikle okul öncesi çocuklar için uygundur. Bölümleri sadece 25 dakika sürer ve bu, çocukların odaklı olması için en uygun süre zarfısır.

🧚‍♀️ «Speaking Story | 50 minutes Kids cartoon Dialogues»
Daha büyük ama İngilizce’ye yeni başlayan çocuklar için bir çizgi film. İçinde özel bir konu yok, ancak tüm baş kahramanları herkes tanıyor: Pinokyo, Külkedisi ve diğerleri. Çizgi film bir diyalog, soru-cevap biçiminde oluşturulmuştur, bu yüzden temel konuşma dilini öğrenmek için çok iyi bir filmdir.

🎤 ” Sing ” (Şarkını Söyle)
İlginç olay örgüsü ile bütün aile için ideal bir çizgi film. Uzun bir film olduğu için 10-12 yaş arası çocuklar için uygundur. İlk seferinde altyazıları açmanızı tavsiye ederiz, ikinci kez ise altyazılar olmadan da izleyebilirsiniz.

Ve en önemlisi, çizgi film izlemek dinlemeyi geliştirir, ancak bu yeterli değildir. Konuşma pratiği yapmak için bir diyaloğa ihtiyacınız var.
Konuşma pratiği öğrenmede kozmik bir adım atıyor🚀 Öğrencilerimiz bunu biliyor!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: