Oynayın ve çocukların İngilizce öğrenmesine yardımcı olun! - Blog Novakid Türkiye
Eğlenceli İngilizce

Oynayın ve çocukların İngilizce öğrenmesine yardımcı olun!

İngilizceyi çocuğunuzun hayatının doğal bir parçası yapmak kolaydır. Bunun için İngilizceyi oyun gibi günlük aktivitelerde kullanın.

Bilim adamları ve psikologların kanıtladığı gibi oyun, çocuk için en önemli etkinliklerden biridir. Oyun esnasında çocuklarda öz farkındalık, hayal gücü ve yaratıcılık uyanır ama hepsi bu kadar değil: oyunlar çocuğun dil gelişimi için de çok önemli!
6 yaşına kadar beynimiz bir sünger gibi yeni bilgileri özgürce emer, dilleri kolayca öğrenir. Çocuklar daha önceden bildikleri bir oyuncakla oynarken bile, onun boyutunu, rengini, nasıl hareket ettiğini ve neler yapabileceği gibi bilgileri edinir. Çocuğunuzla oynarak, bir nesneyi veya eylemi tanımlıyorsunuz, bunları sözlü olarak ifade ediyorsunuz.
Bu kapsamda aileler çocuklarının dil öğrenmesine nasıl yardımcı olabilir? İşte bu çok kolay – oynayarak ve onunla konuşarak!
İşte size bu konuda yardımcı olacak bazı oyunları listelemek isteriz.

Simon Says (“Simon der ki”).
Farklı vücut kısımlarını ve hareket fiillerini öğrenmesinde yardımcı olabilecek harika bir oyun. Çocuğunuzdan bir şey yapmasını isteyin ve her talebinize “” Simon says .. “” ile başlayın. Örneğin, “Simon says touch your nose!” veya “Simon says stamp your feet!”. Farklı eylemleri ekleyerek oyunu karmaşıklaştırabilirsiniz. Size yardımcı olabilecek cümleleri inceleyebilirsiniz:

Simon says start singing.
Simon says walk on your knees.
Simon says act like a monkey.
Simon says tickle your friend.
Simon says yawn.
Simon says stand on 1 foot.
Simon says wink with your left eye.
Simon says smell your feet.
Simon says hug yourself.
Simon says walk backwards.
Simon says kiss your mommy!

Scavenger Hunt (” Çöpçü Avı “).
Birkaç nesneyi saklayın ve çocuğunuzdan onları bulmasını isteyin. Bu, isimlerini hızlı bir şekilde öğrenmesine çok yardımcı olacaktır. Basit nesnelerle başlayın: ayakkabı (shoe), oyuncak (toy), yastık (pillow) gibi. Zamanla, çocuğun kendine olan güveni artacak ve istediğiniz nesneyi daha ayrıntılı olarak tanımlayabileceksiniz: annenin eski pembe ayakkabısı (mom’s old pink shoe), büyük kadife yastık (old velvet cushion), Ali’nın kırmızı çorabı (Ali’s red sock).

Rhyme challenge (“Kafiye oyunu”).
Çocuklar kafiye yapmayı severler ve kulağa ne kadar saçma gelirse, onlar için o kadar eğlenceli olur! Çocuğunuza ”cat” kelimesi ile düşünebileceği kadar çok kafiyeli kelime söylemesini isteyin. Her yeni kafiyeli kelimeden sonra, çocuğun kaybolmaması için orijinali tekrarlayın.

İnanın bu oyunları oynarsanız İngilizce oğrenmesi çok eğlenceli olacaktır!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: