Quizler ve Sanal Gerçeklik turları: Novakid’le yepyeni İngilizce öğrenme yöntemleri - Blog Novakid Türkiye
Eğlenceli İngilizce

Quizler ve Sanal Gerçeklik turları: Novakid’le yepyeni İngilizce öğrenme yöntemleri

Novakid, İngilizce eğitim platformu şimdi çok daha eğlenceli yöntemlere sahip. Öğrenciler artık online yarışmalara katılıyor ve sanal gerçeklik turlarına çıkıyor.

Sınav yerine eğlenceli quizler

İngilizce öğrenmek artık çok daha eğlenceli bir hale geldi. Novakid’in teknolojik platformuyla İngilizce öğrenen çocuklar ana dili İngilizce olan öğretmenlerle sohbet ediyor, yaratıcı ödevler yapıyor ve sanal gerçeklik turlarına çıkıyorlar. 

“Öğrenciler yarışmalara ve rekabet etmeye bayılıyor. Ödül kazanmayı da çok seviyorlar. Eğlenceli oyunları eğitim müfredatıyla birleştirerek hem çocukların öğrenmeyi sevmelerini hem de daha çok öğrenmeye hevesli olmalarını sağlıyoruz. Öğrencilerin gelişimini takip ettiğimiz ve quiz ve diğer yarışmalarla ne kadar iyi öğrenebildiklerini gördüğümüz için bu formatın çok başarılı olduğunu biliyoruz.” dedi deneyimli bir öğretmen ve Novakid Eğitim Platformu Metodoloji Başkanı olan Amy Krolevetskaya.

Doğal seslendirme ile düzgün telaffuz

Novakid uzmanları dil yetkinliğinin kelimeleri doğru kullanmak ve cümle kurabilmek değil, doğru telaffuz, seslendirme ve tonlama yapabilmek olduğuna inanıyor. İngilizceyi deneyimleyerek öğrenen Novakid öğrencileri, küçük yaşlardan itibaren kelimeleri aksansız bir şekilde telaffuz etmeyi öğreniyor ve yeni kelimeleri anında konuşmalarına katabiliyorlar. Bunu oyunlar, sanal gerçeklik turları, interaktif ödevlerle dolu sanal sınıflar sayesinde başarabiliyorlar. 

Ezber yerine sohbet

Novakid diyalog kurma yöntemi kullanır. Bu yöntem interaktif tekniklerle birleştirildiğinde öğrencilerin geleneksel yöntemlere göre çok daha hızlı öğrenebilmesini sağlıyor. Örneğin, mimik ve el hareketleri yardımıyla yeni kelimeler öğreterek çocukların ders içeriğini çok daha kolay anlamasını sağlıyoruz.

Öğrencilerin okuma becerileri geliştirmelerine yardımcı olmak için, hızlı okumalarını sağlayan modern bir yaklaşım tercih ediyor ve yazma becerilerini desteklemek içinse özel Novakid dijital kalem sistemini kullanıyoruz. Tüm dersler rengarenk oyun odasında hediyeler ve ödüllerle dolu yarışmalarla geçiyor. 

Ödev yerine eğlenceli quizler

Ödev olmadan öğrenmek çok zor. Novakid’de de elbette ödev var! Ama endişelenmeyin, zorunlu değil. Ödev yapmayanların notunu kırmıyoruz. Ödevlerimiz sadece öğrenme sürecine destek oluyor. Üstelik ödev yapan öğrenciler çeşitli ödüller de kazanabiliyor. 

Novakid ana dili İngilizce olan ve Türkçe konuşmayı bilmeyen öğretmenlerle bire bir dersler sunuyor. İngilizce tüm öğretmenlerin ya ana dili ya da ikinci (ana dili kadar iyi) dili. Öğretmenlerimiz ABD, İngiltere, Kanada, Güney Afrika ve Filipinler gibi Dünya’nın dört bir yanından 20 ülkede yaşıyor ve Amerikan veya İngiliz aksanına sahipler. Novakid sürekli kendini geliştiren ve online eğitim tecrübesi ve öğretmenlik diploması veya yeterlilik belgesi olan öğretmenlerle çalışıyor.  

Hepsini deneyebilir miyim?

Elbette! Novakid’in kullandığı tüm özel eğitim tekniklerini ücretsiz deneyebilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi için web sitemize kayıt olabilir ve programımızın avantajlarını keşfedebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: