Online okullar İngilizce derslerinde çığır açıyor - Blog Novakid Türkiye
Eğitim

Online okullar İngilizce derslerinde çığır açıyor

Modern dil eğitim yöntemleri bilgi ve beceriyi farklı bir şekilde aktarıyor.

Geleneksel yöntemler resmi konuşma diline ve edebi gibi görünen konulara odaklanırken günümüzde öğretmenler faydası olacak güncel konularla dolu kitap ve yardımcı tekniklerle güncel hayata uygulanabilecek dersler hazırlıyor. Ama farklı bir yaklaşım daha var.

Bu yöntem ders kitapları yerine diyalog kullanıyor

Ana dili İngilizce olan biriyle sohbet etmek dili güncel bir şekilde öğrenebilmeyi sağlıyor ve telaffuz ve vurgunun gelişmesine yardımcı oluyor. Bu sayede yeni trendler, gündelik deyimler ve kelimeler öğrenebiliyorsunuz. 

Dolayısıyla erken yaşta bu derslere başlamanın faydası var. Yeni online eğitim kurumları bu görüş doğrultusunda eğitimlerini şekillendiriyor. 

Bu tür derslerde öğretmenler sadece İngilizce konuşuyor ve asla çocukların ana dilini kullanmıyor. 

Bu yöntem, çocukların dili doğal ortamında öğrenmelerini, küçük yaştan itibaren öğrendikleri dilde düşünmelerini ve konuşma diline hakim olmalarını sağlıyor. İlk dersten itibaren çocuklar güncel dile maruz kalıyor, deyimler, ifade tarzları öğreniyor ve öğretmenleriyle canlı ve dostane sohbetler kuruyorlar. 

Oyun gibi İngilizce 

Online eğitim platformumuzda 36 ülkeden 30 bin öğrenci İngilizce öğreniyor. Novokid’de ABD, İngiltere, Kanada, Güney Afrika, Filipinler ve diğer birçok ülkeden öğretmen (toplam 1,000’den fazla) aynı anda 700’ün üzerinde ders veriyor. Bu derslerde hem standart oyuna dayalı durumlar, sanal oyun odalarında gezintiler ve quizler hem de çocukların çok hoşuna giden yarışmalar oluyor. 

‘’Çocuklar yarışmalara ve rekabete bayılıyorlar. Ödüller kazanmayı da seviyorlar. Eğlenceli oyunları ders içerikleriyle birleştiren NOVAKID öğrencilerin eğlenerek öğrenebilecekleri ve gelişmek için güçlü bir motivasyon bulabilecekleri bir sistem sunuyor. Öğrencilerin gelişimini takip ettiğimiz ve quiz ve diğer yarışmalarla ne kadar iyi öğrenebildiklerini gördüğümüz için bu formatın çok başarılı olduğunu biliyoruz.” dedi deneyimli bir öğretmen ve Novakid Eğitim Platformu Metodoloji Başkanı olan Amy Krolevetskaya.

Ebeveynlerin konforu bizim için çok önemli

Ebeveynler burada çok rahat ediyor. Bu sistemde dersler çevrimiçi olduğu için ebeveynler mekan veya belirli bir saate bağlı kalmak zorunda değil. Kullanımı oldukça kolay kişisel hesaplarından çocuklarının gelişimini, başarılarını ve kazandığı ödülleri takip edebiliyor, esnek ödeme sistemiyle rahatça ödemelerini planlayabiliyor, dersleri ve öğretmenleri seçebiliyorlar. Üstelik öğrencilerin performansı ve geri bildirimine dayalı özel bir yapay zeka sistemi öğretmen seçimi yapıyor ve eğitim süreci ve öğretmen seçimi hakkında önerilerde bulunuyor. 

Çocuğunuzun eğitim yaklaşımını yeniden değerlendirmeye hazır mısınız?  Online derslerden çekinmeyin. Geliştirmiş olduğumuz bu format sizi şaşırtabilir ve çocuğunuzu sınıf veya grup derslerinin aksine farklı yöntemler sayesinde sıkılmadan ve çok daha hızlı öğrenebilir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: