Novakid, 4-12 Yaş Çocuk Online İngilizce Eğitim Okulu bilişim altyapısı, an itibarıyla aynı anda 1.100 dersi aynı anda yürütüyor - Blog Novakid Türkiye
Teknoloji ve Eğitim

Novakid, 4-12 Yaş Çocuk Online İngilizce Eğitim Okulu bilişim altyapısı, an itibarıyla aynı anda 1.100 dersi aynı anda yürütüyor

Çocuklar için İngilizce eğitiminde Avrupa lideri olan Novakid, bilişim altyapısını en iyi seviyeye getirerek kapasitesini ve veri işleme kabiliyetlerini önemli ölçüde artırdı. Novakid, etkileşimli platformu sayesinde şu anda 1.100’den fazla dersi aynı anda yürütebiliyor.

Bilişim Altyapısında Hızlı Gelişme!

Novakid, yatay ölçeklendirmesini sağlamak ve yüksek sayıda bağlantıyı desteklemek amacıyla, 2021 yılında Ağustos ila Ekim ayları arasında platformdaki video aktarım altyapısını en iyi seviyeye getirdi. Novakid, tescilli yazılımıyla birlikte yüklenen ticari ve ortak bulut platformundaki denge sayesinde, nerede oldukları fark etmeksizin öğretmenle öğrenci arasında en iyi bağlantı kalitesini garanti ediyor. Novakid, sadece Ekim ayında günlük bazda 5 bin saatten fazla video konferansı yürütüyordu.

Novakid platformu, optimizasyon ve iyi seçilmiş teknik çözümler sayesinde, önümüzdeki 3 çeyrek dönem boyunca şirketin uluslararası pazarda sürekli olarak büyümesine katkı sağlamaya ve eş zamanlı bağlantı sayısını en az 3 kart artırmaya hazır.

2021 yılının başından itibaren, Novakid online İngilizce okulunun kullanıcı sayısındaki büyüme bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %700’e ulaştı. Novakid müşteri tabanı, 2021’in Ocak ayından beri aylık %14,8’lik bir ortalama ile büyüyor ve dolayısıyla daha çok veri işleme gücüne ihtiyaç duyuluyor. Yılın başından bu zamana kadar eş zamanlı ders sayısı 2,5 kat arttı ve toplamda 1.100’e ulaştı.

Novakid developer’larına göre, veri trafiğinin dönemselliği ve gün içerisindeki ders sayısının önemli ölçüde değişmiş olması nedeniyle, çoklu görev platformunun altyapısı, mümkün olduğunca esnek olmalıdır. Ayrıca, etkileşimi desteklemek için, yürütülen video bağlantılarının hızını önemli ölçüde artırabilecek kapasiteye sahip olmalıdır.

Novakid Teknik İşler Müdürü Michael Lisovski, bunun, açık kaynak koduyla WebRTC üzerine inşa edilen altyapı ve video konferansı aramaları için bileşen ve çözümler geliştiren bir şirket için “ilginç bir mücadele” olduğunu dile getirdi.

Novakid, şu anda öğrenci ve öğretmenlerin birbirlerine en kısa yoldan bağlanmalarını sağlayacak bir sistemi takip ediyor, dolaylı işaretler kullanarak farklı çocukların ilerlemelerini takip etme seçeneklerini test ediyor ve de içerik ve kursların daha kişiye özgü hale getirilmesi için çok çeşitli yeni özellikler oluşturuyor.

Şu anda, Novakid müşteri tabanının %80’ini Avrupa, %15’ini Orta Asya ile Kuzey Afrika ve %5’ini ise Asya ülkelerindeki öğrenciler oluşturuyor.

Novakid, var olduğu 4 yıl içerisinde bizzat geliştirdiği etkileşimli platformda çocuklar için 3 milyondan fazla online İngilizce ders gerçekleştirdi.

Novakid, danışmanlık araştırma şirketi J’son & Partners’ın araştırmasına göre, 2021 yılında 14 yaş altı çocuklar için online İngilizce ders platformu sıralamalarında Avrupa lideri oldu. Novakid, ayrıca GSV Edtech 150’ye göre, dünyanın en çok gelecek vadeden 150 eğitim teknolojisi şirketinden birisidir.

Detaylı bilgi almak ve eşsiz bir İngilizce eğitim serüveni yaşamak için hemen siz de kaydolun! https://www.novakid.com.tr/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: