Tatil Dönemlerinde Çocuğunuzun İngilizce Eğitim Almasının Faydaları - Blog Novakid Türkiye
Eğitim

Tatil Dönemlerinde Çocuğunuzun İngilizce Eğitim Almasının Faydaları

Okullar Kapalıyken Alınan İngilizce Eğitimin Faydaları

Tatil dönemlerinde İngilizce eğitim almak, çocuğunuz için birçok yarar sağlar. Sadece yeni eğitim öğretim döneminde akademik başarı sağlamakla kalmayacaktır. Boş vakitlerinizi İngilizce ile doldurmak, çocuğunuzun öz güvenini arttıracaktır. Haydi hep birlikte bu ve diğer tüm faydaları inceleyelim!

İngilizce Seviyeniz Korunur ve Özgüven Sağlanır

Eğitim süreciniz boyunca çocuğunuz diğer derslerle birlikte İngilizce eğitimi de aldı. Derslere katıldı, yeni kelimeler, gramer yapıları öğrendi ve speaking fırsatı buldu. Bu birikimleri sağlamışken ara vermek sizce de sağlıklı olacak mıdır? Küçük yaşta hızla öğrenilen bilgiler, öğrenmeye devam edilmediğinde ve pratik yapılmadığında çok hızlı unutulabilmektedir. Ara verdiğiniz zaman dil gelişim süreciniz gerilemeye başlayacaktır. Bazı çalışmalar, sadece çocukların değil, yetişkinlerin bile yeni bilgilerini 2-3 gün sonra unutabildiğini göstermektedir.

Böyle bir durumda, hem harcadığınız para, efor ve zaman boşa gidecektir.Öğrendiği bilgileri unutan çocuk, tedirginliğe düşer ve “Unuttum mu? Yapamayacak mıyım?” diye kendisini sorgulamaya başlar. Bu şüpheleri önlemek için öğrenilen bilgiyi korumak ve pratik yapmak gerekmektedir. Ayrıca, her gün uzun saatler boyunca çalışma yapmanıza gerek yoktur. Haftada birkaç gün 25 dakika çalışmak yeterli olacaktır. Bu sayede hem tatil döneminizi değerlendirebilirsiniz, hem de okul döneminde öğrencinin zorlandığı konuları artık rahatlıkla halledebilirsiniz. Daha önceden öğrenilen konuların unutulmasının da önüne geçmiş olacaksınız.

Uluslararası Dil Akademisi’ne göre, 1 gün içinde öğrenilmesi en uygun yeni kelime ve ifade sayısı 5 ile 10 arasındadır. Bir çocuk öğrenci, haftada iki kez ders çalışırsa, 20 yeni kelime öğrenir, okullarda genellikle bir derste daha fazlasını öğrenmesi beklenmektedir. Ara tatillerde ve yaz tatillerinde yeni kelimeler ve ifadeler öğrenmek için bolca vaktiniz olacaktır. Tatil dönemlerini siz ve çocuğunuza konforlu ve verimli hale getirmek için online okullara göz atın. Herhangi bir şekilde yerinizi değiştirmenize gerek kalmaz ve esnek bir şekilde, ders programınızı kendi planlarınıza göre oluşturabilirsiniz.

Eğitim Sürecine Daha Hızlı Dahil Olabilirsiniz

Tatil döneminde eğitime devam etmeyen ve iyice dinlenen bir öğrencinin, okulların açılmasıyla birlikte birlikte derslere hızla adapte olabileceğini düşünüyor musunuz? Erken uyanmak, okul için hazırlamak, derslere düzenli bir şekilde girmek ve ödevleri tamamlamak çocuklar üzerinde iyice dinlenilmiş bir tatil sonrasında stres yaratabilmektedir. Biten eğitim döneminde öğrenilen bilgileri, ara tatilden sonra neredeyse sil baştan öğrenmeniz gerekmektedir. Çocukların bu zorlukla baş etmeleri zor olmaktadır. Strese girebilirler, derslerden soğuyabilirler. Bu durumda hem ebeveynler hem de çocuklar arasında çatışmalar yaşanabilmektedir. Tatil döneminde derslere devam etmeniz, çocuğunuzun derslerle olan bağının korunmasını sağlar, bildiklerini unutmamasını ve yeni bilgiler öğrenmesini sağlar. Bu sayede yeni eğitim öğretim yılında İngilizce derslerine hazır olursunuz.

Tatil Döneminde Eğlenceli Bir Aktivite!

Eğitimle iç içe olduğunuzun bir dönemin ardından bir anda derslere ara verince çocuğunuz boşluğa düşecektir ve zamanla sıkılmaya başlayacaktır. Bu zamanları İngilizce ile keyifli hale getirebilirsiniz. Bu noktada sıkıcı dersler yerine, oyun aracılığıyla dili öğreten, kelime dağarcığınızı genişleten bir online İngilizce okulu tercih edin. Bu tür dersler bir taşla birkaç kuşu vurur:

  • Çocuğunuz eğlenir ve öğrenmenin aslında harika bir etkinlik olduğunu anlayacaktır.
  • Ders programını ve disiplinini koruyacak, bu yüzden çalışma rutinine dahil olması daha kolay olacaktır.
  • Çocuk, okul müfredatı ile dolu olmadığı için okuldakine kıyasla daha fazlasını öğrenecektir.
  • Ebeveynler ve çocuk arasındaki ilişki daha da güçlenecektir. Onu mutlu eden derslere yönlendirirseniz, size minnettar olacak ve derste öğrendiklerini mutlu bir şekilde sizinle paylaşmaya başlayacaktır.
  • Ve eğer İngilizce çocuğunuzun en sevdiği ders ise, tatil döneminden çok daha fazla zevk alacaktır.

Sürekli ve Verimli Eğitime “Evet”

Çocuğunuzu büyüleyecek, tatil dönemine, özel İngilizce dersleriyle gitmesini istiyorsanız, sizi Novakid Online İngilizce Okulu’na davet ediyoruz! Burada, 4 ila 12 yaş arası çocuklar tüm yıl boyunca bilgilerini profesyonel ve ana dili İngilizce olan öğretmenlerle geliştirir. Her biri yabancı dil eğitmenlik sertifikalı bir İngilizce öğretmenidir. Tüm öğretmenler çocukla nasıl iletişim kuracağını kolayca bulabiliyor ve çocukların ilgisini rahatça çekebiliyor. Program bir oyun şeklinde inşa ediliyor, böylece çocuk hiç sıkılmıyor! Hatta çocuklar tatile bile gitmek istemiyor!

Novakid’deki derslerin eşsiz bir artısı, 25 dakikalık online dersler verilmesidir. Çocuğunuzu herhangi bir yere götürmenize ve beklemenize gerek yoktur. Dersten hemen sonra çocuğunuz parkta oynamaya, yüzmeye veya çizgi film izlemeye gidebilir.

Çocuğunuza derslerde yardımcı olmak ve heyecan verici İngilizce dünyasını keşfetmek için ücretsiz deneme dersine kaydolun. Bağlantıyı takip edin ve bir ders talebi bırakın: www.novakid.com.tr

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: