Genel sorular

Novakid Nedir?

Novakid, çocukların İngilizceyi anadili İngilizce olan kişiler ile öğrendikleri, online bir okuldur. Eşsiz özelliklerdeki interaktif programımız, farklı seviyelerde İngilizce yeterliliğine sahip 5 ila 12 yaş arası çocuklar için deneyimli öğretmenler ve pedagoglar tarafından oluşturuldu. Novakid'deki dersler, özel olarak tasarlanmış bir sanal eğitim platformu aracılığıyla çevrimiçi olarak yürütülmektedir. Tüm Novakid öğretmenleri İnglizceyi anadili olarak konuşan kişilerdir, İngiliz veya Amerikan aksanları vardır ve çevrimiçi dahil olmak üzere 3 yıldan fazla çocuklarla çalışma deneyimine sahip sertifikalı öğretmenlerdir.

Öğretmen Türkçe bilmiyorsa çocuk dersi nasıl anlayacak?

Novakid eğitiminin temeli; iletişimsel yaklaşım ve tüm fiziksel tepki metodudur (Total Physical Response). Bu ne anlama mı geliyor? İletişimsel yaklaşım; iletişim pratiğini ve gramer öğrenimini birleştirir, böylece çocuğunuz ilk dersten konuşmaya başlar! Tüm fiziksel tepki yöntemi, ilk aşamada mükemmel sonuçlar veren, mimik ve jestlerin kullanılmasına dayanır. Öğrenim sırasında, kuralları anlatmak yerine, öğretmen çocuğun seviyesine adapte olup, sadece tanıdık kelime haznesini kullanır ve durumları canlandırır. Gramer, sonsuz kurallar ve istisnaların dizisi olarak değil, kullanıma hazır iletişim yapıları şeklinde öğretilir. Böylece, özel bir yöntemi ile birlikte bir anadili seviyesinde dil bilgisi olan öğretmen ile iletişim, sınırları ve engelleri belirsizleştirir ve öğrenim, Anadili öğrenmenin doğal sürecini andırır.

Nasıl bir etki garanti ediyorsunuz? Örneğin Novakid'de 40 dersten sonra çocuğum ne almış olacak?

İki yaklaşımın birleşmesi sayesinde: iletişim ve tüm fiziksel tepki yöntemi ile çocuk ilk derslerden iletişim kurmaya başlar ve 40 derste etkisi gerçekten farkedilir hale gelir! Her dersin sonunda öğretmen, çocuğun hangi materyali öğrendiğini gösteren bir yorum yazar. Ayrıca, her 8 derste bir, öğretmen öğrenci tarafından fark edilmeyen bir bilgi testi gerçekleştirir. Bu test, çocuğun en iyi hangi materyalleri anladığını ve hangi yönlere daha dikkat edilmesi gerektiğini anlamanızı sağlar. Ayrıca, her zaman çocuğun ilerleyişini takip edebilir, ebeveyn ofisinde yer alan derslerin videolarını izleyebilirsiniz.

Novakid'de herhangi bir ara sınavlar (bilgi testi dersleri) var mı? Nasıl yapılır?

Ara bilgi testi (veya unit review), 2 bölümden (veya units) sonra, yani her 8 dersten sonra gerçekleştirilir. Test, ders sırasında yapılmakta olup, çocuk için fark edilmez bir şekilde gerçekleştiği için, çocuğun rahat olmasına, endişe etmemesine ve gerçek sonucu göstermesine izin verir. Unit review, çocuğun en iyi hangi materyali anlayabildiğini ve sonraki derslerde hangi konulara daha fazla zamana ihtiyaç duyulduğunu öğretmene göstermektedir.

Öğrenim süreci - öğrenci

Dil bilgisi ve çocuğun yaşı konusunda herhangi bir kısıtlama var mı?

Program, hiç İngilizce eğitimi görmemiş olanlar da dahil olmak üzere 5 ila 12 yaş arası çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır.

Çocuğum 4/5 yaşında, eğitim programınıza dahil olabilir mi?

4/5 yaş grubu için özel olarak hazırlanmış Okul Öncesi Programımız mevcut. Çocuğunuz 4/5 yaşında ise bu programa dahil olabilirsiniz. Program ile ilgili detayları bu sayfanın "Okul Öncesi Programı" kısmında bulabilirsiniz.

Çocuğum 5 yaşında okuyabiliyor ve yazabiliyor. Ayrıca başka bir okulda da İngilizce eğitimi aldı. Novakid'de ders alabilir miyiz?

Çocuğunuzu bir deneme dersi için kaydedebiliriz. Onun yanında bu formatın ona ne kadar uygun olup olmadığını kendiniz görebilirsiniz. Ayrıca, yaklaşık 2019 başında, 4-5 yaş arası çocuklar için bir program başlatmayı planlıyoruz. Denemek isterseniz, lütfen isteğinizi yöneticilerimize iletin.

Çocuğum 13 yaşında, istisna yapmak mümkün mü?

Novakid'de öğretim materyalleri ve yöntemleri 5 ila 12 yaş arasındaki çocukların motivasyon özelliklerini dikkate almaktadır. Çocuğunuzun ders sırasında sıkılabilme olasılığı vardır. 13 yaşından büyük çocuklar için bir programımız olduğunda, sizi kesinlikle bilgilendireceğiz.

Yetişkinler sizden ders alabilirler mi?

Maalesef, bu seçenek henüz sağlanmamakta. Ama biz büyüyoruz ve gelişiyoruz! Böyle bir fırsat olur olmaz sizi bilgilendiririz.

Ebeveynler derslerde çocuklarına katılabilir mi?

Evet, sadece bir gözlemci olarak katılabilirsiniz. Ebeveynlerden öğretmenlerimize güvenmelerini ve planlanan programa göre eğitim sürecinin devam etmesine müsaade etmelerini rica ediyoruz. Ancak ilk birkaç ders sonrası çocuğunuzda strese neden olmamak için onu derste yalnız bırakmanızı öneririz.

Çocuk daha önce İngilizce eğitimi aldı. Dil seviyesini nasıl belirlersiniz?

İlk ücretsiz derste dil yeterliliği seviyesi belirlenmektedir. Tüm Novakid öğretmenleri bunun için özel eğitime tabi tutulur ve bu konuda niteliklilerdir.

İki çocuğum var (ikiz/çocuğum ve arkadaşı), birlikte ders alabilir mi?

Hayır, her şeyden önce, bu sizin çocuğunuz (çocuklarınız) için etkisiz olacaktır. Ebeveyn hesabınızda bulunan indirim kodunu her zaman arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu arada, arkadaşlarınız promosyon kodunu kullandıktan ve ilk ders paketini aldıktan sonra, siz de bonus dersleri kazanacaksınız.

Öğrenim süreci - yöntemler, öğretmenler

Yöntemleriniz ve eğitim materyalleriniz nedir?

Novakid kendi ana diline hakim olma sürecine yakın bir öğretim yöntemi kullanır. Etkileşimli öğretim materyali, bir yabancı dilde (CEFR) Avrupa yeterlilik standartlarına göre tasarlanır ve öğrenciyi, öğretmenle iletişim sürecinde İngilizce konuşmaya ve anlamaya motive etmeyi amaçlamaktadır. Gramer ve fonetik, “dedikleri gibi” bakış açısıyla öğretilir ve derse iyi uyum sağlar. Böylece, Novakid bir çocukta İngiliz dilinin iç duygusunu oluşturur ve dil engelini siler. Eğitim sürecinde, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık'tan gelen pedagoglar ve eğitimciler tarafından geliştirilen kendi materyallerimizi kullanıyoruz.

CLIL Yöntemi nedir?

CLIL - Content and Language Integrated Learning kelimenin tam anlamı "İçerik ve Dil Entegreli Öğrenme". Basit bir ifadeyle CLIL, coğrafya, matematik, tarih, vb. gibi bilinen okul derslerini, eğitimi alınan yabancı dilde öğrenmeye bir fırsattır.
Elbette, CLIL derslerimiz belirli bir konuya hakim olmaktan çok yabanci dile odaklanmakta ve İngilizce öğrenmek, yeni kelimeler ve ifadeleri öğrenmek için bir fırsat sağlamakta ve grameri daha rahat bir formda heyecan verici malzeme ile ilişkili okulda okunan dersleri daha rahat bir biçimde tekrarlamaktan oluşmaktadır. Yani, örneğin; basit geçmiş zaman (the simple past tense) bir dinozorlara adanmış bir derste tekrarlanır (biyoloji), (the passive voice) edilgen çatılı fiil çekimi bilgisi, cam üretiminin büyüsünü kavradığında (kimya) sabitlenir, sıfatların karşılaştırılması dereceleri, tek bir sistemde, kara formlarının çalışılması örneği kullanılarak dizilir (coğrafya) ve böylece İngilizce öğrenmek için yeni ve heyecan verici bir yol sağlar.

CLIL dersleri hangi seviyelerde yerleştirilmiştir?

CLIL dersleri 3. ve 4. seviyelerin programına şu şekilde yerleştirilmiştir: her iki ünite/bölümde bir, son iki bölümde öğrenilen ders materyalleri ile ilgili tekrarlama dersi yapılıır. Bu şekilde öğrenci dil yoğunluğundan bir mola fırsatına sahip olur ve CLIL derslerinin yardımıyla ufkunu genişletme fırsatına kavuşur - ki bu da kelime hazinesini farkedilmeden geliştirir ve daha önce geçen gramer materyalini pekiştirmek için iyi bir fırsat olur.

Öğretmenleriniz kim?

Tüm öğretmenlerimiz anadili İngilizce olanlar kişilerdir ve Türkçe bilmemektedirler. Öğretmenlerimiz, İngilizce`yi ana dili (Native) veya ikinci ana dili (Near-Native) olarak bilen kişilerdir. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Güney Afrika, Filipinler de dahil olmak üzere dünyanın 20'den fazla farklı ülkesinde yaşamaktadırlar ve aksanları Amerikan ya da İngiliz aksanıdır. Novakid öğretmenleri, yüksek pedagojik eğitime veya eşdeğer sertifikalara sahip kalifiye öğretmenlerdir. Hepsi sürekli olarak becerilerini geliştirmektedir ve çevrimiçi öğretim tecrübesine sahiptir.

Öğretmenlerinizin ve pedagogların niteliklerini doğrulayan taranmış belgelerin kopyalarını sağlayabilir misiniz?

Sertifikalar öğretmenin profilinde listelenir ve istek üzerine taranmış kopyalar şeklinde sağlanabilir.

Öğretmenle doğrudan konuşabilir miyim?

Çocuğunuzun yanında derslere katılabilir, dilek ve sorularınızı yöneticiler aracılığıyla öğretmene gönderebilirsiniz. Size öğretmenin yorumları / cevabı ile ilgili e-posta göndereceğiz. Öğretmen ayrıca her dersten sonra bir yorum bırakır. Bu yorumları, ebeveyn hesabınızın Ders Programı -> Tamamlanan Dersler bölümünde görebilirsiniz. Ders yorumlarının İngilizce'den otomatik çevirileceğini lütfen unutmayın.

Çocuğumun başarısını görüşebilmek için öğretmenle doğrudan konuşabilir miyim?

Ebeveyn hesabınızın Program bölümünde, çocuğun şu anda hangi seviyede olduğunu öğrenebilirsiniz. Öğretmen ayrıca her dersten sonra bir yorum bırakır. Bu yorumları, ebeveyn hesabınızda Ders Programı -> Tamamlanan Dersler bölümünde görebilirsiniz. Ders materyalleri çocuğunuza çok zor/çok kolay gelmesi durumunda, Novakid yöneticileri sizinle iletişime geçerek ve öğretmenin ders materyalleri daha iyi öğrenmesi / pekiştirmesi için çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz seviye değişimi/ek görevler hakkında tavsiyelerde bulunacaktır. (Alıştırmaları Ebeveyn hesabınızın Kütüphane bölümünde görebilirsiniz).

Çocuğumun derslerine katılamıyorsam (çocuğun yanında olamıyorsam) ilerlemesini nasıl takip edebilirim?

Ebeveynin odasında, Program bölümünde, çocuğun şu anda hangi seviyede olduğunu öğrenebilirsiniz. Öğretmen ayrıca her dersten sonra bir yorum bırakır. Bu yorumları, Ders Programı -> Tamamlanan Dersler bölümünde ebeveyn odasında görebilirsiniz. Ders yorumları İngilizce'den otomatik çevirileceğini lütfen unutmayın. Ders materyalleri çocuğunuza çok zor / çok kolay gelmesi durumunda, Novakid yöneticileri sizinle iletişime geçerek ve öğretmenin ders materyalleri daha iyi öğrenmesi / pekiştirmesi için çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz seviye değişimi / ek görevler hakkında tavsiyelerde bulunacaktır. (alıştırmalar; Ebeveynin odasında, Kütüphane bölümünde görebilirsiniz).

Kaç seviyeniz var?

Şu an için beş seviyemiz vardır: Seviye 0 (Okul Öncesi), Seviye 1 (A1.1) - Starter 1, Seviye 2 (A1.2) - Starter 2 (YLE Movers), Seviye 3 (A2.1) - Elementary 1, Seviye 4 (A2.2) - Elementary 2 (YLE Flyers).

“Yazma ve okuma olmadan, sadece konuşma olarak eğitimi mümkün mü?”

Novakid eğitim programı, beceri ve yetenek sisteminin bütün bir şekilde gelişimine yöneliktir: dinleme (dinlediğini anlama), konuşma, okuma, yazma. Sözkonusu aktivitelerden birinin bulunmaması, İngilizce dilinin eksik gelişmesine yol açacaktır.

Öğretmenle kitap okumak ve tartışmak mümkün mü?

Kitap okumak her zaman olabilir ve olmalıdır, ancak ders sırasında değil. Kitabı tartışmak - elbette, dersten zaman kalırsa!

Herhangi bir sertifika veriyor musunuz?

Evet, çocuğunuzun veya sizin sertifikaya ihtiyacınız varsa, bir sertifika verebiliriz. Bunun için lütfen yöneticilerimizle iletişime geçiniz.

Seçmeden önce öğretmenin fotoğrafını (videosunu, biyografisini) görmek istiyorum.

Novakid’in öğretmenlerinin bazılarının video sunumlarını, fotoğraflarını ve biyografilerini Facebook, VK (Vkontakte) ve Instagram sayfalarımızda bulabilirsiniz. Henüz tüm öğretmenlerin katalog servisi sağlanmamaktadır.

İngilizce konuşamıyorum. Öğretmenle nasıl iletişim kurabilirim?

Endişelenmeyin. Bizim yöntemimiz, Türkçeyi kullanmadan öğretmeyi mümkün kılıyor ve öğretmenle iletişime geçmenize gerek kalmayacaktır. Derse katılabilirsiniz, ancak sadece bir gözlemci olarak. Hala sorularınız varsa, yöneticilerimiz size yardımcı olacaktır. Yöneticiler, varsa sorularınızı veya isteğinizi öğretmene iletebilir, teknik sorunlar durumunda da yardımcı olacaklardır. Lütfen Novakid ile hesabınızdaki sohbet penceresi, e-posta veya telefon seçeneklerinden size en uygun olanıyla iletişime geçiniz. Ders sırasında, öğretmen sohbet pencerenizden bir mesaj gönderebilir, bu mesajın da otomatik olarak Türkçeye çevrileceğini lütfen unutmayın.

Dersler nasıl geçiyor?

Deyim yerindeyse, bir kez görmek yüz kez duymaktan daha iyidir. Derslerin nasıl yürütüldüğüne dair bir fikir edinmek için demo videomuzu izleyin: https://www.novakid.com.tr/#example

Bir ders ne kadar sürüypr?

Her dersin süresi 25 dakikadır. Deneyimlerimize istinaden, bu genç öğrenciler için en uygun süre zarfıdır. Ancak dilerseniz arka arkaya 2 ders atayabilir ve 50 dakika sürecek ders alabilirsiniz.

25 dakika çocuğum için çok az. Okulda dersler 45 dakika sürüyor, sizde neden bu kadar kısa?

İsterseniz, arka arkaya 2 ders alabilirsiniz, ancak bu seçeneği 6-8 yaş arası çocuklar için önermiyoruz, çünkü bu yaş grubunun dikkati çok daha kolay dağılabiliyor ve odaklanma süreleri daha kısadır.

Ödev yapmak gerekecek mi?

Zorunlu ödevlerimiz yok - eğlenceli, göze batmayan bir şekilde, çocukların İngilizce öğrenme algılaması çok daha kolay. İstenirse, ebeveyn hesabınızdan Kütüphane bölümünde, öğrenilen dersleri ve “yazdırmak için” (“for printing”) işaretli ek dosyaları bulabilirsiniz.

Tüm ders / seviye programını görmek istiyorum

Program ve seviyeler ile ilgili tüm bilgileri ebeveyn hesabınızda "Program" bölümünde bulabilirsiniz.

Görünür etki için kaç ders önerilir?

Genellikle çocuklar ilk dersten öğretmenle iletişim kurmaya başlar. En utangaç öğrencilerle, öğretmen 3-5 derse ihtiyaç duyabilir. Görünür bir etki için en az 40 dersten oluşan kurs almanızı tavsiye ederiz.

Deneme dersi

Deneme dersine nasıl kayıt olunur ve fiyatı nedir?

Kayıttan hemen sonra deneme dersinizi planlayabilir destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İlk (deneme) dersiniz ücretsizdir.

Derslere devam etmemeye karar vermemiz durumunda, alacağımız deneme dersi için ödeme yapmamız gerekecek mi?

Hayır, deneme dersi her halükarda ücretsizdir.

Deneme dersi nasıl iptal edilir veya ertelenir?

Deneme dersini Ebeveyn hesabınızdan veya destekekibimizle iletişime geçerek iptal edebilir veya erteleyebilirsiniz. Ders başlamadan en az 8 saat önce bizi bilgilendirmenizi tavsiye ederiz.

Deneme dersinden önce ekipman testini geçemezsek, dersimiz iptal edilir mi?

Hayır iptal olmaz, ancak başarılı bir ders için internet hızının, kamera ve mikrofonun test edilmesi gerekir. Testi geçmeden sanal sınıfa katılabilirsiniz, ancak bu durumda dersin yüksek teknik kalitesini garanti edemeyiz.

Çocuğum, deneme dersinden sonra hangi seviyeye tanımlandı?

Çocuğunuzun seviyesini, Ebeveyn odasında “Program” bölümünde, deneme dersinin bitiminden hemen sonra kontrol edebilirsiniz.

Deneme dersinden sonra çocuğum için belirtilen seviye değerlendirilmesine katılmıyorum. Ne yapmalıyım? (düşük seviye veya yüksek seviye)

Bu tarz yorumunuzu Destek ekibimize gönderebilirsiniz. Novakid metodistleri dersin videosunu bir kaç gün içerisinde değerlenirip, neden bu seviye tespit edildiği konusunda açıklma yapar veya seviyeyi düzeltirler.

Bana göre deneme dersin çocuğuma çok zor/kolay geldi.

Çocuğunuzun seviyesini tekrar test edebiliriz. Deneme dersinin tekrarlanması ihtiyacını ortadan kaldırmak için NovaKid motodistleri dersin video kaydını inceleyerek ön çalışma gerçekleştirileceklerdir.

Hangi “aksan” ile çalışsak daha iyidir?

Çalışmanın ilk aşamasında, öğretmenin aksanı, dilin diğer birçok özelliği kadar önemli değildir. Çocuğunuzun tüm aksanları iyi bir şekilde algılamasını istiyorsanız, farklı aksanlara sahip birden çok öğretmenler ile çalışmanızı öneririz. Ancak 5-7 yaş arası çocuklar için bir öğretmenle çalışmanızı öneririz.

Benim iki çocuğum var. İki deneme dersi için randevu alabilir miyim?

Tabii ki 2 deneme dersine kayıt olabilirsiniz. Her öğrenci için bu deneme dersi ücretsiz olacaktır. İki çocuklu bir ebeveyn için deneme dersleri veya normal dersler aynı zamana alınamaz. Daha fazla bilgi için yöneticilerimizle iletişime geçin.

Biz sadece deneme dersini veren öğretmenle çalışmak istiyoruz.

Standart olarak kayıt işleminiz sonrası düzenli dersleriniz deneme dersini veren öğretmenle planlanır. Ancak bu öğretmenin boş zamanı size uymuyorsa, bu durumda Ebeveyn hesabınızdan kendiniz başka bir öğretmen seçebilir veya NovaKid yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Beğenmezsek öğretmenimizi değiştirebilir miyiz? Deneme dersini yapan öğretmeni çocuğum veya ben beğenmedik.

Evet, bu mümkün. Ancak, mümkün olduğunca verimli olabilmesi için isteğiniz ile ilgili gerekçe vermenizi rica ediyoruz. Ayrıca 6-8 yaş arasındaki çocuklara öğretmenlerini sık sık değiştirmeyi önermiyoruz, çünkü küçük çocuklar öğretmenlerine duygusal olarak daha çok bağlı olurlar.

Deneme dersini Native / anadili dil bilgisine sahip kategorisinde bir öğretmenle alabilir miyiz?

Öğretmenler, deneme dersine sistem tarafından otomatik olarak atanırlar, Native veya Near Native seçim yapma imkanı yoktur. Bu dersi, Native düzeyde bir öğretmenle denemek isterseniz, 5 dersten oluşan minimum olan ders paketi satın almanız gerekir.

İlk ya da ikinci deneme dersinde bulunamadık. Üçüncü deneme dersi planlayabilir miyiz?

Bu durumda, 5 dersten oluşan minimum olan bir paketi satın almanızı isteyeceğiz. Novakid'de çalışmaya devam etmeyi reddederseniz, 3 gün içinde kalan 4 ders karşılığı olan para iadesi yapacağız.

Deneme dersi için belirli bir öğretmen veya öğretmen kategorisini seçebilir miyim?

Hayır, bu seçenek henüz mevcut değil. Öğretmen, belirttiğiniz saatteki müsait öğretmenler arasından otomatik olarak atanır.

Öğretmenler için derecelendirme var mı? Çocuğumun en iyi öğretmenle çalışmasını istiyorum!

Öğretmenlerin derecelendirme kaydı tutmuyoruz, çünkü öğretmenlerimizin alanlarında profesyonel olarak görüyoruz! Tüm Novakid öğretmenleri eğitimlerini tamamlamış ve yabancı dil olarak İngilizce öğretmenliğine izin veren uluslararası sertifikalar almıştır. Öğretmenlerimiz 3 yıldan fazla deneyime sahiplerdir, sürekli eğitim ve sertifika almaya devam etmektedirler. Novakid okulunda okumayı seçerek, çocuğunuzun ilerlemesine ilgi duyan nitelikli bir öğretmenle çalışacağından emin olabilirsiniz. Öğretmen, çocuğunuza öğretme stili açısından uymadığı takdirde, bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız kriterlerinizi en iyi şekilde karşılayacak olan bir öğretmen ile dersleri planlayacaktır.

Öğretmenlerinizin listesini nerede görebilirim?

Novakid’in bazı öğretmenlerinin video sunumlarını, fotoğraflarını ve biyografilerini Facebook, VK (Vkontakte) ve Instagram sayfalarımızda bulabilirsiniz. Henüz tüm öğretmenlerin katalog servisi sağlanmamaktadır.

Sınıfa ne zaman girebilirim?

Derse başlamadan bir saat önce sizin için sanal sınıf müsait olacaktır. Ama ders başlamadan 5 dakika önce katılmanızı tavsiye ederiz. Tabii ki, bundan önce, Ebeveyn hesabınızdan "Testi Et" düğmesine tıklayarak donanım ve internet hızını test etmenizi öneririz.

Ders programı, atama ve iptali

Ne sıklıkla eğitim almayı önerirsiniz? Haftada kaç kez?

Gözle görülür ilerleme için, Novakid metodistleri haftada en az 4 kez ders almanızı önerir. Bize göre, asgari yoğunluk, haftada 2 derstir.

Ders programını her hafta değiştirmek mümkün mü?

Evet tabi ki. Ders programı "Ders Ekle" düğmesini kullanarak hesabınızda kendiniz yönetebilirsiniz. Ayrıca her zaman Novakid müşteri desteğiyle iletişime geçebilirsiniz. Ancak, maalesef, belirli bir öğretmenin sizin için uygun bir zamanda müsait olabileceğini garanti edemiyoruz. Programı ve öğretmenizi koruyabilmeniz için düzenli dersler atamanızı öneririz.

Tatile gidiyoruz. Ödenmiş dersler "yanacak" mı? Öğretmen ve program kaybedilecek mi?

Derslerde ara vermeyi planlıyorsanız, programı öğretmeninizle birlikte tutarak 2 hafta boyunca dersleri duraklatmak mümkündür. Daha uzun bir süre ara vermeniz durumunda, programın ve öğretmenin korunması garanti edilemez. Geri döndükten sonra istediğiniz zaman derslere devam edebilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz gerekecektir. Hesap bakiyeniz, verdiğiniz ara süresince dondurulacaktır.

Bugünkü dersi daha geç saate almak istiyorum.

Maalesef bu mümkün değil. Öğretmenin programı aynı gün içinde değiştirilemez.

Dersi iptal edersem ücreti kesintisi yapılır mi?

İptal işlemi ders başlamadan 8 saat veya daha önce tamamlanırsa ücret kesintisi işlemi yapılmayacaktır.

Dersi Ebeveynin kişisel hesabından ertelemek ya da sadece iptal etmek mümkün mü?

Dersi hem iptal edebilir, hem öğretmeninizin uygun bir zamanına erteleyebilirsiniz. Bu opsiyon sadece en yakın olan ders için ve dersin başlamasından 8 saatten fazla olması kaydıyla geçerlidir.

Hangi durumlarda dersten 8 saat önce iptal edilen ders için geri ödeme alabilirim?

Eğer dersin gerçekleşmemesi kontrolünüz dışındaki nedenlerden dolayı (elektrik, internet vb. bağlantıların kesilmesi) veya çocuğun hasta olması durumunda, sağlık nedenleri için doktor raporu, teknik nedenler için internet sağlayıcı firmadan arıza ile iligili vb bir belge almanız ve 7 gün içinde tarafımıza bir e-posta ile göndermeniz gerekmektedir. Bu durumda, ders krediniz iade edilir.

Ders iptali konusunda SMS aldım, neden?

Dersiniz yetersiz bakiye nedeniyle iptal edilmiş olabilir. Ayrıca, öğretmeninizin programındaki değişiklik nedeniyle de olabilir. Ders, öğretmeniniz tarafından iptal edilirse, onun yerine ders verecek öğretmen otomatik olarak değiştirilir. Yedek öğretmenden memnun değilseniz ve bu dersi iptal etmek / ertelemek istiyorsanız, lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

Sıfır bakiyeden dolayı bugünün dersi iptal edildi. Dersi bugüne geri planlayabilir miyiz?.

Maalesef, iptal edilmiş dersi aynı güne atayamayız. Yöneticiler, ertesi gün itibari ile sizin için uygun bir zamanda dersi geri yüklemenize yardımcı olacaklardır.

Halihazırda dolu olan saate ders ataması yapmak mümkün mü? O gün ve saatte ders almakta olan ebeveyn ile iletişime geçip başka bir saate geçmelerini isteyebilir misiniz?

Kural olarak, bir yedek öğretmen sunuyoruz veya düzenli çalıştığınız öğretmeninizden başka bir zaman seçmenizi öneririz. Novakid sürekli gelişiyor ve öğretmen sayısı artıyor. Sizin için uygun bir zamanda çalışabilecek bir öğretmen bulabileceğimizden eminiz.

Öğretmen değişimi konusunda bir SMS aldım. Ne oldu?

Düzenli öğretmeninizin acil durumda (teknik arızalar) veya önceden programlanmış sebeplerle (tatiller, tatiller) dersleri iptal etmesi durumunda öğretmen değiştiririz. Herhangi bir değişiklik durumunda her zaman SMS alacağınızı unutmayın. Yedek bir öğretmen istemiyorsanız, lütfen destek ekibimizi bilgilendirin.

Maliyet: ödeme ve paketler

Dersler için ödeme nasıl yapılır (kontör nasıl yüklenebilir)?

Kişisel hesabınızda Bakiye Doldur butonunu veya Hesabım bölümündeki “Bakiyeyi yeniden doldur” tuşunu görebilirsiniz.

Derslerin ödemesini ne zaman yapmalıyım?

Sizin için uygun olan herhangi bir zamanda dersler için ödeme yapabilirsiniz. En önemlisi, bakiyeniz ders başlamadan 24 saatten kısa bir zamanda sıfır olmamalıdır. Bu durumda, ders (sadece en yakın olanı) otomatik olarak iptal edilir.

PayPal ile ödeme yapmak mümkün mü?

Bu 20 veya daha fazla dersten oluşan paketler satın alırken mümkündür. Ödeme e-posta adresine yapılmalıdır (Paypal-ID) max@novakid.ru

ABD doları cinsinden nasıl ödeme yapılır?

ABD doları olarak ödeme yapabilirsiniz. Bunu yapmak için lütfen destek ekibimize başvurun - profilinizde değişiklik yapmamız gerekecek.

Euro cinsinden nasıl ödeme yapılır?

Euro cinsinden ödeme (kredi kartıyla) henüz tarafımızdan desteklenmiyor.

Bir banka hesabına havale ile ödeme yapmak mümkün mü?

Novakid uluslararası ve 3D güvenli ödeme sistemi ile ödeme kabul etmektedir. Havale ile ödeme seçeneği bulunmamaktadır

İşverenimin vergi indirimi, tazminatı vb. için bir sözleşme ve diğer belgeleri hazırlayabilir misiniz?

Evet yapabiliriz. Lütfen bilgilerinizi NovaKid yöneticilerine aktarın - sizin için bir dosya hazırlayacağız. Dokümanların e-kopyalarını kısa sürede size aktarabiliriz.

"Kart verilerini girdiğimde bir kod almıyorum"

Kartın verildiği banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bir defada kaç ders satın alabilirim? Bu derslerin maliyeti ne kadar?

Dersler paketler halinde satın alınır. Sadece paket içinde belirtilen ders sayısı kadar satın alabilirsiniz.

1 ders, 7 ders veya bir defada 100 ders alabilir miyim?

Near-Native veya Native kategorisindeki öğretmenler ile 5, 10, 20, 40 ve 80 dersten oluşan paketler sunmaktayız.

Bir paket ile 2 veya 3 çocuk için ödeme yapmak mümkün mü?

Evet tabi ki. Sizin üzerinize Novakid'de kayıtlı olan tüm çocuklar arasında aldığınız ders paketini bölüştürebilirsiniz. Ebeveyn hesabı başına düşen çocuk sayısı sınırsızdır.

Ben 40 ders aldım. Bu dersleri ne kadar hızlı kullanmam gerekiyor? Paket yanar mı?

Ders paketinin süresi yoktur ve derslerin hakkı yanmaz. Öğrenme sürecine ara vermeniz gerekiyorsa, derslere dilediğiniz zaman geri dönebilirsiniz.

Devam etmek istemiyorsak (herhangi bir sebepten dolayı), hesabımda kalan derslerin maliyetinin geri ödemesi mümkün müdür ve geri ödeme hangi zaman diliminde yapılır?

Evet, tamamlanmış dersleriniz ve varsa talebinizi ilettiğiniz tarihte 8 saatten az süre kalmış dersin ücretleri indirimsiz tutarlardan hesaplanıp kalan tutar 3 iş günü içinde hesabınıza iade edilir. Bununla birlikte, karta yatırılan iadenin vadesi bankanıza bağlıdır ve 2 haftaya kadar sürebilir. Geri ödeme için lütfen destek birimimize e-posta ile bir talep iletin: destek@novakid.com.tr
Not: Kayıt tarihini takip eden 14 gün içerisinde yapılan iptal/iade başvuruları değerlendirmeye alınır ve yukarıdaki süreç uygulanır. 14 gün sonra yapılan başvurular işleme alınmaz ve iptal/iade işlemi yapılmaz.
Ücreti ödenmiş üyeliklerin iptali mümkün değildir. Bir sonraki üyeliğin yenilenmesini iptal etmek için destek@novakid.com.tr adresine talep gönderebilirsiniz.

40 dersten oluşan bir paket aldım, fakat fiyat listeniz değişti. Ders sayısı azaltılacak mı / artırılacak mı?

Hayır, Novakid'in fiyat listesinin değişmesi halinde, halihazırda satın alınan derslerin sayısı değişmeyecektir. Bir sonraki paketin satın alınmasının yeni fiyat listesine göre yapılacağını lütfen unutmayın.

Bir arkadaşım var. Ona 10 ders vermek / aktarmak istiyorum. Hesabımda 40 ders var, nasıl yapabilirim?

Bunu yapmak için, lütfen Novakid yöneticileri ile hesabınızdaki sohbet penceresinden, e-postayla veya telefon seçeneklerinden sizin için uygun olanıyla iletişime geçin

Novakid indirimleri, bonus dersleri

Novakid'de çok sayıda dersi olan paketler alırken herhangi bir indirim var mı?

Bir seferde ne kadar çok dersten oluşan paket satın alırsanız, 1 dersin fiyatı da o kadar daha ucuz olur. İndirim paket fiyatına zaten dahil edilmiştir. Örneğin, 40 derslik bir paket satın alırken 1 dersin fiyatı, 5 dersi içeren bir pakete kıyasla %23 daha ucuz olacaktır. Tüm indirimleri, Ebeveyn hesabınızdaki "Bakiye doldur" düğmesine tıklayarak bulabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için indirimleriniz var mı? (Hoşgeldin paketi)

Novakid'de henüz ders almamış olmanız koşuluyla, ilk paket satın alımında geçerli indirimimiz var. Detaylar destek servisimizde bulunabilir.

Taksit ödemeleriniz var mı?

Maalesef taksit yapamıyoruz. Dersler ön ödemeli şekilde gerçekleşir ve eğer bakiyeniz ders başlamadan 24 saat önce “sıfır” ise ders otomatik olarak iptal edilir.

Novakid çalışanlarının arkadaşlarına indirim yapılır mı?

Evet. Detayları destek servisimizde bulunabilir.

Geniş aileler için indirimler var mı?

Ne yazık ki, şu anda geniş aileler için indirim yok. İndirimin dahil olduğu çok sayıda derslerin bulunduğu bir paketi satın alabilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz ders kazanma şansı da var - Instagram, Facebook, VK (Vkontakte) sayfalarımızdaki promosyon paylaşımlarımızı takip edin.

Promosyon kodunuzu hesabınızda nasıl kullanabilirsiniz ( "Arkadaşını getir" kampanyası)?

Her kullanıcı, sağ üst köşede bulabileceği benzersiz bir promosyon koduna sahiptir (yavru kedi resmininin yanında yer alan Evet tuşu, promosyon kodu örneği: "AYSE1234"). Ders paketi için ödeme yapan bir kişi, bu promosyon kodunu "Promosyon kodunu girin" alanına girer. Otomatik olarak bu kullanıcı (referans olan kişi) 2 ücretsiz ders bonus olarak alır ve arkadaşı da, seçili ders paketlerinde ilk ders paketi satın alımlarında geçerli % 20 indirim kazanır.

Öğretmenler ile ilgili sorular Near Natives / Ana diline yakın

Near Native / Anadili dilbilgisine yakın öğretmenleri kimler? Natives / Anadil dilbilgisi olan öğretmenlerden farkı nedir?

Near-Native öğretmenler akıcı olarak İngilizce konuşmaktadırlar ve Native öğretmenler gibi onlar da Türkçe bilmemektedirler. Bu kategorideki öğretmenler, çevrimiçi dahil olmak üzere çocuklarla çalışmak için gerekli deneyime sahip, nitelikli ve sertifikalı öğretmenlerdir. İngilizce'nin resmi dil olduğu ülkelerin vatandaşıdırlar

Neden Novakid'e Near Native öğretmenleri eklediniz?

Öğretmenlerin profesyonel düzeyde olmaları, deneyimli olmaları ve öğretim kalitesinde kayıp yaşamadan daha uygun fiyatlarla sizlere ders verebilmek için Novakid'e Near Native öğretmenleri davet ettik.

Near Native öğretmen çocuğuma uygun olur mu?

Near-Native kategorisinde Öğretmenlerimiz de çevrimiçi dahil olmak üzere çocuklara çalışma konusunda gerekli deneyime sahip nitelikli ve sertifikalı öğretmenlerdir.

Dersler aynı program ile mi yoksa başka bir program ile mi yapılacaktır?

Native öğretmenleri ve Near-Native kategorilerinin öğretmenleri, pedagoglarımız tarafından özel olarak geliştirilen tek bir programa uygun ders vermektedirler.

Dersleri Near Native ve Native öğretmenlerle kombine etmek mümkün mü (gerekli mi)?

Dersleri Native dil bilgisine sahip ve Near Native dil bilgisine sahip öğretmenler ile kombine etmek hem platform açısından hem de pedagolojik açıdan mümkündür. Bu, çocuğunuzun İngilizce diline daha esnek bir algısı olması için kullanışlıdır. Sonuçta, gerçek hayatta da, yalnızca ana dili konuşanlarla iletişim kurulmamaktadır.

N örğretmeni ile kıyasla NN öğretmeni ile derslerin ücretleri ne kadar daha ucuz?

Near-Native öğretmenler ile olan dersler, Native düzeydeki öğretmenlerle olan derslere göre % 40 daha düşük.

Biz Novakid müşterileriyiz. Şimdi İngiltere'den bir öğretmenimiz var. Bizim için bu pahalı olmaya başladı ama biz de ders almaya devam etmek istiyoruz. Bir NN öğretmeni ile ücretsiz deneme dersi alabilir miyiz?

Hayır, bu durumda ücretsiz ders verilmiyor. Near-Native öğretmeni ile bakiyenizi kullanarak ders deneyebilirsiniz.

Native öğretmenden Near-Native öğretmene geçtiğimizde derslerin (hesap bakiyesinin) yeniden hesaplanması nasıl gerçekleşiyor?

Yeniden Hesaplama gerekli değildir, çünkü sadece Near-Native bir öğretmenden ders alıyorsanız, bakiye otomatik olarak değişecektir. Örneğin, Native kategorisindeki öğretmenden alacağınız her 10 ders için Near-Native kategorisindeki öğretmenden 16 ders alacaksınız. Native ve Near-Native öğretmenlerle eşzamanlı olarak ders alıyorsanız, bu durumda kişisel hesabınıza çift bakiye yansıtılacaktır.

Biz hem Native, hem de Near Native öğretmenlerden ders almaktayız. Bakiyeden kesilmesi nasıl gerçekleşecek?

Native kategorisindeki öğretmenle yapacağınız her ders bakiyenizden 1 ders olarak düşürülecektir. Near-Native kategorisindeki öğretmenle yapacağınız her ders bakiyenizden - 0.6 ders olarak düşürülecektir. Her bir öğretmen kategorisi için mevcut ders sayısı kişisel hesabınıza yansıtılacaktır.

Near-Native öğretmende aksan kavramı var mı? Örneğin, İngiliz veya Amerikan aksanı var mı? Ya da kendi ülkelerinin mi aksanı var?

Genel olarak, Near-Native kategorisindeki öğretmenlerimiz Güneydoğu Asya'dandır (çoğunlukla Filipinler) ve Amerikan aksanları vardır. Tüm öğretmenler telaffuzları da dahil olmak üzere titiz bir seçme sürecinden geçerler, böylece konuşmalarında “Asya” aksanı duymayacağınızı garanti edebiliriz.

Yazılım ve donanım

Ders için ne gerekli? Donanım Gereksinimleri.

NovaKid'de ders yapmak için ihtiyacınız olanlar:

 • entegre kameralı dizüstü bilgisayar veya harici web kamerası ile masaüstü bilgisayar veya Android tablet;
 • işletim sistemi Windows 7+ veya MacOSX 10.10+;
 • http://chrome.google.com/ adresinden ücretsiz olarak indirilebilen Google Chrome internet tarayıcısı (FireFox tarayıcısını, Opera'yı kullanmak da mümkündür);
 • bir kulaklık (mikrofonlu kulaklıklar);
 • sabit internet bağlantısı.

Dikkat: Şu anda eğitim platformumuz akıllı telefonlar, Microsoft Explorer / Safari tarayıcıları tarafından desteklenmemektedir.


Önerilerimiz:
 • Kişisel Hesabınızdan önceden girmenizi ve kamera, mikrofon ve İnternet bağlantısını test (“Test yap” tuşu) yapmanızı kesinlikle öneririz. Dersten bir gün önce yapılması önerilir, böylece olası sorunları giderebiliriz.
 • Kişisel Hesabınızdaki "Çizim Pratiği" düğmesine tıklayarak, çocuğunuzu fare / touchpad'i kullanması için alıştırmaya çalışın. Bu, öğretmen görevlerini kolayca çizmesine ve yapmasına izin verecektir.
 • Çocuğunuza onu rahatsız etmeyecek şekilde, fazla gürültü olmayan bir alan sağlayın.

Telefon veya tablet üzerinden ders almak mümkün mü?

Android işletim sistemine sahip tablet kullanarak eğitim alabilirsiniz. IPad tabletleri henüz sistemimiz desteklememektedir. Telefon kullanımı konusunda ise dersin kullanılabilirliğini ve kalitesini de garanti edemeyiz.

Tek bir hesaptan aynı anda (ailede 2 çocuk var) ders yapılabilir mi?

Bu seçenek henüz sistemimizde mevcut değildir. Dersler farklı zamanlarda veya farklı hesaplardan yapılmalıdır (sizin için başka bir hesap yaratıp ve kararlaştırılan ders sayısını transfer edeceğiz).

Donanımın testini geçemiyorum. Ne yapmalıyım?

 • İnternet bağlantısının olup olmadığını kontrol edin.
 • Tarayıcıyı kontrol edin. Önerilen tarayıcı Google Chrome, Mozilla Firefox'tur.
 • Ekipmanların bağlı olup olmadığını kontrol edin (mikrofon ve kulaklık).
 • Ders sırasında hiç kimsenin wi-fi'ya bağlı olmadığından emin olun.
 • Tarayıcıda sadece Novakid sekmesinin açık olduğundan emin olun.
 • Tarayıcınızı yeniden başlatın, işe yaramazsa bilgisayarınızı yeniden başlatın (Windows OS, indirilen güncellemeleri yüklememiş olabilir)
 • Modemi yeniden başlatın.

Yasal ve diğer sorular

Sizin için öğretmen olarak çalışmak istiyorum. Bu mümkün mü?

Novakid'de sadece ana dili İngilizce olan veya anadil düzeyinde İngilizce konuşan öğretmenler ders vermektedirler. Tüm detaylar web sitesinde bulunabilir. https://www.novakidschool.com/forteachers

Ben bir blogcuyum, okurlarıma sizin hakkında yazı yazmak istiyorum. Bana ne tür bir indirim ya da özel çalışma koşulu sunuyorsunuz?

Lütfen canlı sohbet penceresinden veya e-posta ile destek servisimize başvurun. Teklifiniz bir uzmana gönderilecektir. Blogcular için (bloğun konusuna ve takipçilerin sayısına bağlı olarak), işbirliği için çeşitli koşullar sağlamaktayız.

Tüm şartlarınızı ve koşullarınızı nerede görebilirim?

Web sitemizde yayınlanan teklif sözleşmesini açabilirsiniz: https://www.novakid.com.tr/terms

Çocuğumun Novakid'de okuduğuna dair ilgili bir sertifika gönderebilir misin?

Evet, bunun için e-posta adresimize bir talep göndermeniz gerekiyor: destek@novakid.com.tr Bir e-sertifika üç gün içinde e-postanıza gönderilecektir.

Novakid'e karttan (veya hesabımdan) yaptığım ödemeyi doğrulayan elektronik çeki nasıl geri yükleyebilirim?

Destek ekibimize e-posta ile ulaşın: E-postanıza ödeme makbuzunuzun pdf olarak bir kopyası gönderilebilir. destek@novakid.com.tr

Destek, iletişim yöntemleri

Novakid'i aramak pahalıysa, başka ne şekilde iletişime geçebilirim?

Kişisel Hesabınızdan çevrimiçi sohbet penceresinden haftanın 7 günü 09:00 ile 20:30 saatleri arasında yazabilir, ayrıca destek@novakid.com.tr adresine e-posta da gönderebilirsiniz.

Novakid'e yapacağım telefon aramalar ödemeli mi?

Novakid ile irtibat kurmak için dİlerseniz ebeveyn hesabınızdan çevrimiçi sohbet penceresinden 09:00-20:30 saatleri arasında yazabilirsiniz veya destek@novakid.com.tr adresine e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp veya Viber ile sizinle iletişime geçmek mümkün mü?

Ne yazık ki hayır. Daha fazla mobil iletişim için, ebeveynin hesabınızdaki çevrimiçi sohbet penceresi yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Haftanın 7 saat 09:00 ile 20:30 arasında birkaç dakika içinde size cevap veriyor olacağız.