Kayıt

NovaKid nedir?

NovaKid, 6-12 yaş arası çocuklara İngilizce'yi sanal sınıf ortamında, interaktif bir şekilde öğreten bir İnilizce dil okuludur.

Çocuğumu programınıza kayıt etmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Geleneksel sınıf eğitiminde çocukların belirli bir mesafe katedip okula/kursa gitmeleri gerekmektedir. Bu da hem çocuğunuz hem de sizin için zaman kaybıdır. Bunun yanında geleneksel eğitimde çocuğunuzun, ders almak için kursa her gittiğinde minimum 2 ders eğitim alması gerekecekir ve bu da çocuğunuz için yorucu olacaktır. Novakid ile kendi evinizde, konforla ve dilediğiniz gün ve saatte ders alırken evinize gelecek öğretmen için hazırlanmanız da gerekmez. Aynı zamanda 25 dakikalık dersler ile çocuğunuzun yorulmadan İngilizce'yi severek öğrenmesine katkıda bulursunuz. Son olarak, NovaKid'de çocuğunuz anadili İngilizce olan öğretmenlerle birebir eğitim alarak grup derslerinin aksine kendi öğrenme hızlarında yol alırlar.

Çocuğumu programınıza kayıt etmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Sayfanın en üstünde yer alan Ücretsiz Deneme Dersi butonunu tıkladıktan ve sizden istenen bilgileri girdikten sonra formu göndermeniz yeterli olacak. Veli hesabınız otomatik olarak oluşturulacak ve girdiğiniz e-posta adresinize hesabınızın erişim bilgilerinin olduğu bir mail gönderilecek. Eğitim danışmanımız da maksimum 24 saat içerisinde sizinle iletişime geçip ders planlaması yapacaktır.

Kayıt esnasında verdiğim bilgileri daha sonra değiştirebilir veya silebilir miyim?

Evet, kayıt esnasında girdiğiniz bilgileri daha sonra dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bu bilgileri değiştirmek için eğitim danışmanınız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ancak kayıt esnasında girdiğiniz bilgilerinizden e-posta adresinizi değiştirmeniz mümkün değil.

Bir veli olarak benim İngilizce bilmem gerekiyor mu? Hiç İngilizce bilmiyorum, bu sorun olur mu?

Hayır. NovaKid'de siz veliler ile öğretmenler arasındaki iletişim akışını eğitim danışmanlarımız yönetiyor olacak. Bunun dışında, ders esnasında öğretmeninizin sizden veya çocuğunuzdan istediği bir şey olursa bunu platform üzerindeki iletişim kutusuna yazacak ve sistemimiz İngilizce yazılan metni otomatik olarak Türkçe'ye çevirecektir. Dolayısı ile İngilizce bilmemeniz sürecin ilerleyişine olumsuz bir etkide bulunmayacaktır.

Kayıt iptali yapmak istersem ne yapmalıyım?

Dilediğiniz zaman bize mail atarak kayıt iptal talebinde bulunabilirsiniz. Kayıt iptal talebiniz, varsa talebi takip eden 8 saat içerisindeki planlanmış derslerin de ücreti dahil edilerek değerlendirmeye alınır. Lütfen yalnızca yazılı ve e-posta yoluyla iletilen iptal taleplerinin değerlendirmeye alınacağını unutmayınız.

Eğitici program

Eğitim metodunuz nedir?

NovaKid’in öğretim yöntemi etkinliği kanıtlanmış iletişimsel yaklaşım ile tüm fiziksel tepki (TPR) yaklaşımının bir kombinasyonundan oluşmaktadır. İletişimsel Yaklaşım: İletişim alıştırmalarını gramer çalışmaları ile birleştiren yaklaşım. Çocuğunuz ilk dersten başlayarak İngilizce konuşmalara aşina hale gelir ve konuşma alıştırmaları yapmaya başlar. Bu yaklaşım dilin gelişimini önemli ölçüde hızlandırırken dil öğrenimi önündeki engelleri de kaldırır. TPR: Başlangıç seviyesinden itibaren öğrenim yöntemi. İngilizce dilinde sunulan içeriğin anlaşılması için yüz ifadeleri ve mimiklerin kullanımı

Ders iptali veya erteleme yapabiliyor muyum?

Evet, en yakın dersinizi başlangıç saatinin en fazla 8 saat öncesine kadar iptal edebilir veya erteleyebilirsiniz.

Ders iptali veya ertelemeyi nasıl yapabilirim?

Dersleri, planlanan ders saatinden 8 saat öncesine kadar iptal edebilir veya öğretmenin uygun olduğu başka bir gün ve/veya saate erteleyebilirsiniz. Birden fazla dersi iptal etmeniz veya ertelemeniz gerekirse lütfen bizimle iletişime geçiniz. Öğretmenlerimizin programlarını ve motivasyonunu olumsuz etkilememek adına yalnızca dersten 8 saat öncesine kadar iptal ve erteleme yapılabilir. 8 saatten kısa

Kaydımızı bir süreliğine dondurabiliyor muyuz?

Evet, kayıt dondurma işlemi için planladığınız tarihleri bize yazmanız yeterlidir. 2 haftadan kısa süreli kayıt dondurma işlemlerinde mevcut programınızı olduğu gibi koruyabilir ve döndüğünüzde aynı öğretmenle aynı gün ve saatlerde derslerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İki haftadan uzun süreli kayıt dondurma işlemlerinde ders programınızı iptal edip geri döndüğünüzde yeniden planlıyoruz. Bu durumda aynı gün ve saatte ve aynı öğretmen ile çalışmaya devam etme garantisi veremiyoruz. Kayıt dondurma süresince hesabınızdaki ders kredileriniz otomatik olarak dondurulur.

Aynı anda 2 (veya daha fazla) öğretmenle çalışabilir miyim?

Farklı aksanlarla çalışmak isterseniz aynı dönemde birden fazla öğretmenden ders alabilirsiniz ancak aynı derse iki öğretmenin katılımı mümkün değil. Bununla birlikte, aynı anda ikiden fazla öğretmenle çalışmanızıı önermiyoruz.

12 yaşından büyük çocukların programınıza katılması mümkün müdür?

Materyallerimiz ve eğitim metodolojimiz 6-12 yaş aralığı çocuklar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Ancak çocuğunuzun doğduğu ay ve/veya İngilizce seviyeleri göz önünde bulundurularak bazı durumlarda 13 yaş cocukların eğitim programımıza katılımı mümkündür.

4-5 yaşındaki (6 yaşından küçük) çocukların programınıza katılması mümkün müdür?

Materyallerimiz ve eğitim metodolojimiz 6-12 yaş aralığı çocuklar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Ancak çocuğunuzun doğduğu ay ve/veya İngilizce seviyeleri göz önünde bulundurularak bazı durumlarda söz konusu yaş grubundaki çocukların eğitim programımıza katılımı mümkündür.

İkiz/Az yaş farklı iki çocuğum varç Derslere birlikte katılabilirler mi?

NovaKid olarak çocukların öğrenme alışkanlıkları ve hızlarını önemsiyoruz. Bu nedenle tüm dersler birebir olarak planlanmıştır ve aynı anda iki çocuğun katılımına uygun değildir.

Eğitim müfredatınız okul programıyla uyumlu mu?

Eğitim müfredatımız Avrupa Konseyi'nin belirlediği Ortak Dil Kriterleri Çerçeve Programı (CEFR)'na uygun ve pratiğe yönelik bir programdan oluşmaktadır. Programımız uluslararası bir müfredat olup faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde okul müfredatına takviye niteliği taşımaktadır.

Çocuğum hiç İngilizce bilmiyor. Bu sorun olur mu?

Hayır. Temel başlangıç derslerimiz İngilizce'ye yeni başlayan çocuklar da göz önünde bulundurularak tasarlandı. Eğitim materyallerimiz örneklerle zenginleştirildi ve ders esnasında uygulamayla destekleniyor. Az ve öz açıklama ile çocuğunuzu daha fazla pratik yapmaya ve konuşmaya teşvik edip pratik esnasında ne kadar anladıklarını ve herhangi bir konunun tekrarlanması gerekip gerekmediğine karar verirler.

Hangi seviyelerde eğitim veriyorsunuz?

Şu anda Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Referans Programı (Avrupa Dil Portfolyosu -CEFR) A1 ve A2 seviyelerini kapsayan toplamda 4 seviye programımız var. Bu dört seviye aynı zamanda Cambridge English YLE Starters, YLE Movers and YLE Flyers test sınavlarına denk gelmektedir.

Çocuğumun seviyesini nasıl tespit ediyorsunuz?

NovaKid'de eğitime başlayan her çocuğun seviyesi tüm dil becerileri göz önünde bulundurularak değerlendirilir. Bütün öğretmenlerimiz seviye tespiti konusunda eğitimli ve tecrübelidir. Çocuğunuzun seviyesi ilk ders esnasında öğretmeni tarafından belirlenir ve sonraki dersler bu seviyeye göre planlanır.

Hangi ders materyallerini edinmem gerekecek?

NovaKid ile herhangi bir materyal satın almanıza gerek yok. Çocuğunuzun İngilizce eğitimi için ihtiyaç duyacağı tüm materyaller NovaKid eğitim platformunda bulunmaktadır.

Programınız hangi kaynaklara göre hazırlanmış?

Novakid'de alanında uzman ve eğitim pedagojisi almış ABD ve İngiltereli öğretmenlerimizce hazırlanmış kendi materyallerimizi kullanıyoruz.

Dersleri hangi gün ve saatte alabiliriz?

NovaKid'de kendinizi ders programına göre ayarlamanıza gerek yok. Çocuğunuz için İngilizce derslerini haftanın 7 günü 09:00-20:30 arasında dilediğiniz saatte alabilirsiniz.

Derse geç kalırsam ne olur?

Geç kaldığınız ders ilk dersiniz (deneme dersiniz) ise, öğretmeniniz planlanan başlangıç saatinden itibaren 5 dakika bekleyecektir sizi. Başlangıç saatinden itibaren 5 dakika içinde derse katılım olmazsa öğretmen dersi sonlandırır. Şayet geç kaldığınız ders düzenli derslerinizden biri ise, öğretmeniniz sizi 15 dakika sınıfta bekler. Başlangıç saatinden itibaren 15 dakika içerisinde öğrenci derse katılmazsa öğretmen dersi sonlandırır. Ayrıca, derse geç katılmanız durumunda öğretmen dersi planlanan saatte bitirir. Bu durumda ders materyallerinin tamamının işlenemediği ve aynı konunun tekrar çalışılması öğretmen tarafından raporlanabilir ve aynı materyalin bir sonraki ders yeniden çalışılması gerekebilir. Öğretmen, dersle ilgili yorumlarını geri bildirim panelinden paylaşır.

Ücretsiz bir deneme dersiniz var mı?

Evet. İlk dersiniz (deneme dersi) ücretsizdir. Ayrıca 'Arkadaşını Getir' referans kampanyası ile davet ettiğiniz kişilerden eğitim paketlerimizi satın alan her kişi için siz ücretsiz 2 ders, davetinizi kabul eden arkadaşınız da 1 ders alır. Detaylar için aşağıda yer alan kampanya detaylarını inceleyebilirsiniz.

Ödeme

Ücretsiz bir deneme dersiniz var mı?

Evet. İlk dersiniz (deneme dersi) ücretsizdir. Ayrıca 'Arkadaşını Getir' referans kampanyası ile davet ettiğiniz kişilerden eğitim paketlerimizi satın alan her kişi için siz ücretsiz 2 ders, davetinizi kabul eden arkadaşınız da 1 ders alır. Detaylar için aşağıda yer alan kampanya detaylarını inceleyebilirsiniz.

Ödeme sistemi nasıl çalışıyor?

Kişisel profilinizden 'Hesap Bakiyesini Doldur' seçeneğini tıklayarak satın almak istediğiniz paketi seçebilirsiniz. Ardından açılacak ekranda kart bilgilerinizi girip ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

İptal ettiğim / Ertelediğim dersler için ödeme yapmam gerekiyo mu?

Ders iptalini veya ertelemeyi dersinizden 8 saat öncesine kadar yapabilirsiniz ve bu durumda herhangi bir kesintiyle karşılaşmazsınız.

Ödemeyi taksitli olarak yapmak mümkün müdür?

Satın aldığınız paket ücretleri kredi kartınızdan tek çekim olarak tahsil edilir. Bankanızın size özel sağlayacağı taksit seçenekleri için bankanızla görüşebilirsiniz.

Tek paket satın alıp iki çocuğuma bölüştürebilir miyim?

Evet, satın aldığınız paketi hesabınızda tanımlı tüm çocuklarınıza bölüştürebilirsiniz. Bunun için herhangi ek bir işlem yapmanız gerekmez.

Henhangi bir indiriminiz var mı?

Standart ders ücretimiz 60 TL / derstir. Ancak paket satın alımınızda aldığınız pakete göre indirim oranı değişmektedir. Tek pakette aldığınız ders sayısı arttıkça indirim oranı da artmaktadır. Detaylar için 'Eğitim Maliyetleri' sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bunun dışında "Arkadaşını Getir Kampanyası" kapsamında ücretsiz dersler alabilirsiniz.

'Arkadaşını Getir Kampanyası' nedir?

Novakid'i başkalarına tavsiye edip onların Novakid ailesinin bir üyesi olmaya davet edebilirsiniz! Bu kampanya kapsamında, davetiniz üzerine Novakid'e üye olup eğitim paketi satın alan arkadaşınızın hesabına 1 sizin hesabınıza 2 ücretsiz ders tanımlanır. Bunun için tek yapmanız gereken hesabınızda bulunan ve size özel olan 'promosyon kodu' nu arkadaşınızla paylaşmanız. Arkadaşınızın deneme dersi sürecinde size özel olan promosyon kodunu bizimle paylaşıp ardından en az 10 derslik eğitim paketi satın almasıyla ücretsiz dersler hesabınıza tanımlanır. Kampanya kapsamında ücretsiz alabileceğiniz ders sayısında sınır yok! Kampanya kapsamında kazandığınız ücretsiz dersler, arkadaşınızın kayıt olmasını takip eden 48 saat içerisinde hesabınıza tanımlanmazsa bize yazabilir veya bizi arayabilirsiniz.

Ödeme yöntemimi nasıl değiştirebilirim?

Hesabınızdan ilk satın alımı gerçekleştirdiğinizde işlemi yaptığınız kartınız bir ödeme yöntemi olarak gelecekteki satın alımlarınız için kaydedilir. Bir sonraki satın alımınızda tüm bilgileri baştan girmenize gerek kalmayacakç Hatta, arzu ederseniz kayıtlı olan ödeme yöndetminiz üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek hesap bakiyeniz sıfırlandığında otomatik olarak paket satın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçeneği hesabınızdan dilediğiniz zaman aktive edebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

faq.3.9.payment.question.change_my_payment_method

faq.3.9.payment.answer.change_my_payment_method

Öğretmenler

Öğretmenleriniz nerelidir?

NovaKid'de öğretmen olmanın birinci kuralı anadilinin İngilizce olmasıdır. Tüm öğretmenlerimiz Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere (Birleşik Krallık), Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, İrlanda veya Güney Afrika ülkelerinden birinin vatandaşıdır. Ayrıca NovaKid'de öğretmen olmak isteyen adayardan en az 1 yıl tecrübe şartı aranmaktadır.

Anadili İngilizce olmayan öğretmenleriniz var mı?

Hayır. Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere (Birleşik Krallık), Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, İrlanda veya Güney Afrika ülkelerinden öğretmenlerle çalışıyoruz.

Öğretmenlerinizin ne gibi sertifikaları var?

Anadilinin İngilizce olması ve minimum 1 yıllık tecrübe şartlarının dışında öğretmen adaylarımıza öğretmenlik diploması veya sertifikasını mutlak şart koşuyoruz. Tüm öğretmenlerimiz ilgili eğitim bölümlerinden mezun ve/veya uluslararası geçerli DELTA, CELTA, TESOL, TEFL gibi İngilizce öğretmenliği sertifikalarından birine sahiptir. Bu sertifikaların tamamı bir kurs progrmaını başarılı bir şekilde tamamlamayı gerektiriyor. Bunlara rağmen NovaKid'de ders vermeye uygun görülen her öğretmen, çocuklara İngilizce öğretimi metodolojisi üzerine hazırladığımız yoğun bir eğitim programından geçmek zorundadır. Bu eğitimi tamamlayan öğretmenlerimiz uluslararası geöerli bir NovaKid Öğretmenlik Sertifikası almaya hak kazanır ve ders vermeye başlar.

Kendi öğretmenimizi seçebiliyor muyum?

Novakid'e deneme dersi için yaptığınız başvuruyu takiben danışmanlarımız sizi arayıp sizin belirlediğiniz kriterlere göre bir öğretmenimizle deneme dersi planlaması yapar. Genellikle deneme dersi öğretmeni daha sonra düzenli ders öğretmeniniz olur. Yine de deneme dersinden sonra bir başka öğretmenle denemek ve/veya aynı anda iki öğretmenle çalışmak isterseniz bize yazabilir veya bizi arayıp talebinizi iletebilirsiniz.

Veli olarak çocuğumun gelişim durumunu konuşmak için öğretmenle direkt iletişime geçebilir miyim?

Öğretmenlerle iletişimi support@novakidschool.com e-posta adresi üzerinden kurabilirsiniz.

Çocuğum öğretmeni sevmezse süreç nasıl devam ediyor?

Çocuğunuzun öğrenme sürecini önemsiyoruz ve bu konuda öğretmenlerimize güveniyoruz. Tüm öğretmenlerimiz çocuklara İngilizce öğretmenin yanında çevrim içi İngilizce dersler vermek konusunda da uzman. Bununla birlikte, tüm öğretmenlerimiz NovaKid'de ders vermeye başlamadan önce özel bir eğitimden geçiyor. Buna rağmen öğrenmenin, bazen öğretmen ve öğrenci arasıdaki iletişimin kimyasıyla ilgili olabileceğine de inanıyoruz. Çocuğunuz ile mevcut öğretmeni arasında bir enerji uyumsuzluğu olması durumunda, size NovaKid'de çalışan harika öğretmenlerden bir başkasını seçme hakkı tanıyoruz.

Teknik sorular

NovaKid'de eğitim almak için hangi ekipman ve uygulamalara ihtiyacım olacak?

NovaKid sanal sınıfları dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarında sorunsuzca çalışmaktadır. Dolayısıyla ihtiyacınız olan şey bu tarayıcılardan birinin bulunduğu bir bilgisayar, kulaklık ve minimum 3Mb bağlantı hızında internet (hem download hem de upload hızının minimum 3 Mb olması gerekmektedir)

Skype programını kurmam gerekiyor mu?

Hayır. NovaKid sanal sınıflarında entegre edilmiş görüntülü görüşme özelliği bulunmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir ek program indirip kurmanıza gerek yok.

Dersleri tablet veya cep telefonundan işleyebiliyor muyuz?

Dersleri tablet veya cep telefonundan işleyebiliyor muyuz?

İnternet bağlantı probleminden ötürü dersi işleyemezsek ne olur?

İnternet bağlantı probleminden ötürü ders işleyememeniz durumunda, bağlantı sorunu öğretmenlerimiz veya platfofm kaynaklı ise dersinizi herhangi bir kayıp olmaksızın başka bir gün ve saate tekrar planlıyoruz. Bağlantı problemi öğrenci kaynaklı ise ders yapılmış olarak değerlendirilir ve hesabınızdan ders kredisi düşülür. Bağlantınızı dilerseniz her dersin başında veya her sorun yaşadığınızda hesabınızda bulunan Internet Speed Test linkine tıklayarak test edebilirsiniz.

NovaKid dijital kalemi nedir?

NovaKid dijital kalemi, çocuğunuzun ders esnasında mouse veya touchpad ile çizimler yapmasına olanak sağlayan sanal bir kalemdir.

Dersten önce İnternet Hız Testini geçemezsem ne olur?

Hız testi, kamera ve ses testleri bir dersin sorunsuz bir şekilde işlenmesi için gerekli gördüğümüz testlerdir. Bu testlerin herhangi birini veya hepsini geçememeniz durumunda sınıfa halen giriş yapabiliyor olursunuz ancak etkili bir ders performansı almanızı garantileyemeyiz.

Bizimle iletişime geçin

NovaKid'e nasıl ulaşırım?

NovaKid'e haftanın 7 günü 09:00-20:30 saatleri arasında +90 212 900-2652 numaralı telefonu arayarak ya da 7/24 destek@novakid.com.tr eposta adresine yazarak ulaşabilirsiniz.

NovaKid'i aramak ücretsiz mi?

Aradığınız numara sabit bir iş telefonudur. Bizi aradığınızda operatörünüzün uyguladığı standard ücretler uygulanır.