Bize ulaşın

11-12 yaş grubu için İngilizce

Novakid'de 5. ve 6. sınıf öğrencileri için İngilizce, çocuğun etrafındaki dünyayı çalışılan dil aracılığıyla öğrenmesi ve sorularına bağımsız olarak cevap araması için mükemmel bir fırsattır. Psikologlar, 11-12 yaş arası çocukların: Sürekli iletişim kurmak istediklerini, Aktif ve meraklı olduklarını, Faaliyetlerini organize ve kontrol etmeyi bildiklerini söylüyor. Toplu aktivitelere de hazırız.

Madalyonun İki Yüzü

Tüm pozitif unsurlar bir yana, psikoloji açısından bakıldığında bu yaşta kendini bulma arayışından doğan bir ikililik halinin söz konusu olduğu ve çocuğun: Dikkat dağınıklığı, Daha kolay yorulma, İlgi alanlarının sürekli değişmesi, Okula ilgisinin azalması, Kişiliğinin başkaları tarafından genel itibarıyla olumlu değerlendirilmesi ihtiyacı gibi durumlardan muzdarip olabileceği unutulmamalıdır.

video preview
Video
İngilizce öğrenme arzusu ancak öğrenme gerekçelerinin temelinde hem içeriğe hem de sürece karşı duyulan bir ilgi yatıyorsa mümkündür.

Motivasyonun temelinde ilgi yatar

    • Dile hakimiyetinizi üst seviyelere çıkartın.
    • Kelime dağarcığınızı zenginleştirin.
    • Gramer bilginizi derinleştirin.
    • Bilişsel metinler okuyarak ilgilendiği konuları tartışacağınız oturumlar hazırlayın.

Novakid'de 5. ve 6. sınıf öğrencilerine yönelik İngilizce dil programı, çocuğun sınıfta öğretmeniyle heyecan verici ve rahat sohbet yoluyla şunları yapabileceği şekilde tasarlanmıştır:

DENEME DERSİNE KAYDOLUN

Özel Ders Formatı

İngilizce; Görselleştirme yaygın olarak kullanılırsa (böylece bu yaş grubundaki öğrenciler gramerde ustalaşıp dil yetkinliklerini üst seviyelere taşıyabilir.), Farklı aktivite çeşitleri kullanılırsa (hızlı değişikliklere olanak sağlar ve genel anlamda zihinsel gelişime katkıda bulunur.), İşlenen konular çocuğun yaş grubuna hitap eder ve yeniye duyulan ihtiyacı karşılar, merakı destekler, dil öğrenme sürecine duyulan ilginin artmasına ve zeka oluşumuna katkıda bulunursa, Alıştırmalar zorlayıcı olmaz ve yanlış anlaşılmalara yol açmazsa (Uygulamanın başarılı olmasına ve bu sayede olumlu duyguların ve öğrenme arzusunun gelişmesine olanak tanır.) 11 ve 12 yaş grubundaki çocuklar için yeni, ilginç ve yararlı şeylere açılan bir kapı olabilir.

Başarı faktörü her şeyi belirler

5. ve 6. sınıftaki öğrencilerin öğrenme isteği ve isteksizliği doğrudan eğitim sürecinin neden olduğu duygulara bağlıdır. Bu yaş grubundaki çocukların istekliliği birden 180 derece değişebilir. Başarılı olduklarında heveslenip her şeyi hemen öğrenmek isteyebilirken başarısız olduklarında da her şeyi o an bırakmak isteyebilirler.