Bize ulaşın

11-12 yaş grubu için İngilizce

Novakid'de 5. ve 6. sınıf öğrencileri için İngilizce, çocuğun etrafındaki dünyayı çalışılan dil aracılığıyla öğrenmesi ve sorularına bağımsız olarak cevap araması için mükemmel bir fırsattır. Psikologlar, 11-12 yaş arası çocukların: Sürekli iletişim kurmak istediklerini, aktif ve meraklı olduklarını, faaliyetlerini organize ve kontrol etmeyi bildiklerini söylüyor. Toplu etkinlik ve aktivitelere de hazırız. Bu dönemde İnternette de oldukça aktif olmaları onlara dil öğrenmede farklı uygulamaları kullanma imkanı veren bir özelliktir. Öğrenci online kurslar takip edebilir, dil eğitimi sitesi bulup artık kendi başına bile çalışabilir.

Madalyonun İki Yüzü

Tüm pozitif unsurlar bir yana, psikoloji açısından bakıldığında bu yaşta kendini bulma arayışından doğan bir ikililik halinin söz konusu olduğu ve çocuğun: Dikkat dağınıklığı, Daha kolay yorulma, İlgi alanlarının sürekli değişmesi, Okula ilgisinin azalması, Kişiliğinin başkaları tarafından genel itibarıyla olumlu değerlendirilmesi ihtiyacı gibi durumlardan muzdarip olabileceği unutulmamalıdır. Bu da öğretmernin "öğretebilirim" diye düşündüğü durumlarda bazen zorluklara neden olabilir.

video preview
Video
İngilizce öğrenme arzusu ancak öğrenme gerekçelerinin temelinde hem içeriğe hem de sürece karşı duyulan bir ilgi yatıyorsa mümkündür.

Motivasyonun temelinde ilgi yatar

    • Dile hakimiyetinizi üst seviyelere çıkartın. Prensibiniz şu olmalı: "Oku, yaz, çöz, öğren, öğren!"
    • Kelime dağarcığınızı zenginleştirin. Bilgiyi geliştirme kolay olmaz. Çaba gösterin.
    • Gramer bilginizi derinleştirin. Eğitimi ciddiye alın.
    • Bilişsel metinler okuyarak ilgilendiği konuları tartışacağınız oturumlar hazırlayın. Konuları internetten araştırmasını teşfik edin. İlgi alanlarında videolar izlemesi ve çekmesini öğretin. İzlediği videoları ingilizce anlatmasını isteyin.

Novakid'de 5. ve 6. sınıf öğrencilerine yönelik İngilizce dil programı, çocuğun sınıfta öğretmeniyle heyecan verici ve rahat sohbet yoluyla şunları yapabileceği şekilde tasarlanmıştır:

DENEME DERSİNE KAYDOLUN

English for 11 and 12 year olds in Novakid

Özel Ders Formatı

Özel Ders Formatı

İngilizce; Görselleştirme yaygın olarak kullanılırsa (böylece bu yaş grubundaki öğrenciler gramerde ustalaşıp dil yetkinliklerini üst seviyelere taşıyabilir.), Farklı etkinlikler ve aktivite çeşitleri, video uygulamaları ve testleri kullanılırsa (hızlı değişikliklere olanak sağlar ve genel anlamda zihinsel gelişime katkıda bulunur.), İşlenen konular çocuğun yaş grubuna hitap eder ve yeniye duyulan ihtiyacı etkili bir şekilde karşılar, merakı destekler, dil öğrenme sürecine duyulan ilginin artmasına ve zeka oluşumuna katkıda bulunursa, Alıştırmalar zorlayıcı olmaz ve yanlış anlaşılmalara yol açmazsa (Uygulamanın başarılı olmasına ve bu sayede olumlu duyguların ve öğrenme arzusunun gelişmesine olanak tanır.) 11 ve 12 yaş grubundaki çocuklar için bu dönem yeni, ilginç ve yararlı şeylere açılan bir kapı, kendini geliştirmede yapıcı bir yol olabilir.
Başarı faktörü her şeyi belirler

Başarı faktörü her şeyi belirler

5. ve 6. sınıftaki öğrencilerin öğrenme isteği ve isteksizliği doğrudan eğitim sürecinin neden olduğu duygulara bağlıdır. Bu yaş grubundaki çocukların istekliliği birden 180 derece değişebilir. Başarılı olduklarında heveslenip her şeyi hemen öğrenmek isteyabilirken başarısız olduklarında da her şeyi o an bırakabilirler. Bu nedenle uygun yöntemler kullanarak ilgilerini her zaman canlı tutmalı, öğretici videodersler verilmeli, yeni bilgi öğrenmeye ilgi uyandırmalı ve özgüvenleri geliştirilmelidir.Çocuk kendine ve bilgisine güvendiği zaman mutlu olur.