Bize ulaşın

6-7 yaş grubu için İngilizce

Novakid'deki 6-7 yaş grubundaki çocuklar için İngilizce dil kursu, başlangıç seviyesindeki öğrencilerin İngilizce öğrenip okulda dil öğrenmeye hazırlanmaları için harika bir fırsattır.

Çocuklara neden 6-7 yaşlarında ders vermeye başlıyoruz?

Çocuk, bu yaşlara geldiğinde konuşmayı öğrenmek için doğal bir öğrenme mekanizmasına sahip olur ve istemsiz hafızası son derece gelişmiştir. Bilgi algısında görsel ve işitsel bellek son derece baskındır. Farkındalığı, hayal gücü ve yaratıcılığı gelişme halindedir. İletişimden korku duymadığı için de dil engellerine takılmaz.

video preview
Video
6-7 yaş, çocuğun hayatında özel bir aşamadır. Bir yandan çocuğun yaşam biçimi büyük bir değişime uğrar ve fiziksel, sinirsel, psikolojik stres artarken diğer taraftan dil öğrenmek için en elverişli yaş aralığı da budur.

6-7 yaş grubunun özel nitelikleri

    • Doğal dil edinimi mekanizması, dil engelinden kaçınma fırsatı verir. İngilizce, ana dil gibi algılanır.
    • a native language system has already been formed, but thinking is still very flexible and the brain "absorbs like a sponge" all new knowledge;
    • İstemsiz hafıza, güçlü duygusal tepkiye yol açan her şeyin çocuğun hafızasında kalacağı anlamına gelir.
    • Hayal gücü ve yaratıcı düşünme, konuşma becerileri oluşturmaya ve geliştirmeye yardımcı olur.

Novakid'in programı, İngilizceyi başarılı şekilde öğrenebilmeleri için 6 ve 7 yaşlarındaki çocukların özelliklerini dikkate alır.

DENEME DERSİNE KAYDOLUN

Özel Ders Formatı

Novakid'in anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için hazırladığı Online İngilizce Programı, 6-7 yaş grubundaki öğrencilerin en önemli psikolojik nitelikleri (hareketli, yaratıcı ve keyifli etkinlik tercihi; uzun süre odaklanamama; övgü alma ve her şeyde birinci olma arzusu) göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir.
Bu yüzden çocuklar tüm Novakid derslerinde oyun oynar, şarkı söyler, dans eder, resim çizer, pozitif duygular hisseder ve doğru yanıt karşılığında yıldız kazanır.

Sonuç Odaklı

Novakid'de çocuğunuz İngilizce konuşulan bir ortamda bulunur. Başka bir deyişle İngilizce dinlemeyi ve duymayı, çeviriye ihtiyaç duymadan öğrenmeyi ve kendi dil bilgisiyle yanıt vermeyi öğrenir.
Bu sayede de Novakid'de 2-3 ay düzenli İngilizce eğitimi aldığında iletişim kurmaya başlar ve kursun sonuna geldiğinde kendisi ve saatin kaç olduğu hakkında basit bir sohbeti devam ettirebilir, İngilizce yirmiye kadar sayabilir ve daha pek çok şey yapabilir.