Bize ulaşın

6-7 yaş grubu için İngilizce

Novakid'deki 6-7 yaş grubu çocukları için çevrimiçi canlı İngilizce dil kursu, başlangıç seviyesindeki öğrencilerin İngilizce öğrenip okulda dil öğrenmeye hazırlanmaları için harika bir fırsattır. "Çocuğuma yabancı dilde eğitim aldırmak istiyorum", diyorsanız Novakid programını tercih edebilirsiniz. Konu çocuklar ise doğru tercih önemlidir.

Çocuklara neden 6-7 yaşlarında yabancı dilde ders vermeye başlıyoruz?

Çocuk, bu yaşlara geldiğinde konuşmayı öğrenmek için doğal bir öğrenme mekanizmasına sahip olur ve istemsiz hafızası son derece gelişmiştir. Yeni bilgi algısında görsel ve işitsel bellek yolları son derece baskındır. Çocuğun farkındalığı, hayal gücü ve yaratıcılığı gelişme halindedir. İletişimden korku duymadığı için de dil engellerine takılmaz ve konuşarak öğrenmesi daha kolay olur.

video preview
Video
6-7 yaş, çocuğun hayatında özel bir aşamadır. Bir yandan çocuğun yaşam biçimi büyük bir değişime uğrar ve fiziksel, sinirsel, psikolojik stres artarken - diğer taraftan dil öğrenmek için en elverişli yaş aralığı da budur. Öğrenme, özel oyunlarla, uygulama teknikleri ve özel programlarla, uzmanların önerisi doğrultusunda gerçekleştirilir. İngilizce çocuk şarkıları, şiirler, resimli dergi ve videolar hızlı öğrenmeyi destekler.

6-7 yaş grubunun özel nitelikleri

    • Doğal dil edinimi mekanizması, dil engelinden kaçınma fırsatı verir. İngilizce, ana dil gibi algılanır. Bu grupta ingilizce dersleri çocuklar için eğlenceli olur.
    • İngilizce duyulan ve görülen şeyler görsel ve işitsel belleğe işlenir. Çocuğunuz yabancı dili bu yolla anlamayı öğrendikten sonra bir daha çeviriye ihtiyaç duymaz.
    • İstemsiz hafıza, güçlü duygusal tepkiye yol açan her şeyin çocuğun hafızasında kalacağı anlamına gelir. Bu nedenle ingilizce dersi çocuğun duygularına hitap etmeli. Öğretmen derste öğrencilerine eğlenceli uygulamalar vermeli,
    • Hayal gücü ve yaratıcı düşünme, konuşma becerileri oluşturmaya ve geliştirmeye yardımcı olur. Kendi aralarında İngilizce konuşan çocuklar seviyelerini ileri taşır.

Novakid'in programı, İngilizceyi başarılı şekilde öğrenebilmeleri için 6 ve 7 yaşlarındaki çocukların özelliklerini dikkate alır. İkinci dönem yabancı dil eğitim süreci eğitici video ve oyunlarla yürütülür,

DENEME DERSİNE KAYDOLUN

English for 6 and 7 year olds in Novakid

Özel Ders Formatı

Özel Ders Formatı

Novakid'in anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için hazırladığı Online İngilizce Programı, 6-7 yaş grubundaki öğrencilerin en önemli psikolojik nitelikleri (hareketli, yaratıcı ve keyifli etkinlik tercihi; uzun süre odaklanamama; övgü alma ve her şeyde birinci olma arzusu) göz önünde bulundurularak ile geliştirilmiştir. Programda, uzmanlardan tavsiye üzerine, hızlı öğrenme yöntemleri ile test uygulamaları ile uzaktan eğitin metodları kullanılmaktadır.
Bu yüzden çocuklar tüm Novakid derslerinde oyun oynar, şarkı dinler ve okul şarkısı söyler, dans eder, resim çizer, test çözer, pozitif duygular hisseder ve doğru yanıt karşılığında yıldız kazanır. Yabancı dil çocuğa basit adımlarla, temel bilgi oyunlarla öğretilmeli.
Sonuç Odaklı Eğitim

Sonuç Odaklı Eğitim

Novakid'de çocuğunuz İngilizce konuşulan bir ortamda bulunur. Başka bir deyişle küçük yaşta İngilizce dinlemeyi, duymayı ve konuşmayı çeviriye ihtiyaç duymadan öğrenmeyi ve kendi dil bilgisiyle yanıt vermeyi öğrenir.
Bu sayede de çocuk Novakid'de 2-3 ay düzenli İngilizce eğitimi aldığında iletişim kurmaya başlar ve kursun sonuna geldiğinde tanışma, kendisi ve saatin kaç olduğu hakkında İngilizce basit bir sohbeti devam ettirebilir, İngilizce yirmiye kadar sayabilir, ve daha pek çok şey yapabilir, pratiği artar.