Bize ulaşın

8-9 yaş grubu için internetten canlı İngilizce eğitimi

2. sınıftaki çocuklar, eğitim sürecinin bazı yönlerini daha kolay anlayabilirler. 3. sınıftaki öğrencilerde ise öğrenmek ön plandadır. Online eğitime başarılı bir şekilde devam edebilirler. Dil kursu ile İngilizceye başlamak için mükemmel bir zaman! Bu gruptaki kurs öğrencilerine daha etkili öğrenme yöntemleri ve programlar uygulanır. Onlar internet üzerinden test çözer, ilgili videoları izler, cevapları daha ayrıntılıdır.

8-9 yaş grubundaki çocukların psikolojik nitelikleri şu şekildedir:

İlkokullarda 2. ve 3. sınıf öğrencilerinin aldığı İngilizce dersleri genellikle neşeli ya da ilgi çekici olmaz. Öğrenci okulu sevse de, dil öğrenimi için sınıflar çok kalabalıktır, öğretmenleri ise daha başlangıçta çoğunlukla gramer kurallarına odaklanıp okuma alıştırmaları yaptırır, her ünite sonunda testler çözdürür, yazılı yaptırır. 2. ve 3. sınıf öğrencileri ise dikkatlerini kontrol etmeyi henüz tam öğrenmediklerinden odaklanmaları için çaba göstermeleri gerekir. Böylece ilköğretim okulları öğrencilerine yabancı dilde yeterli derecede bilgi veremez.
Programımız ise 8-9 yaş grubundaki çocukların psikolojik niteliklerini göz önünde bulundurarak öğrenmenin verimliliğini artırır, çocukları ders çalışıp becerilerini geliştirmeye, çocukların yaşı doğrultusunda İngilizce öğrenmeye ve konuşmaya teşvik eder.

video preview
Video
Bu yaş grubundaki öğrencilerde dil becerilerinde ustalaşmanın yanı sıra öğrenme isteğini artırmak da önem taşır. Bu nedenle çalışma süreci çocukların dikkatlerini çekebilecek şekilde, dersler ise çok kolay değil dengeli olmalı. Öğrenciye ödevler verilir. Ödevi veren öğretmen kontrol etmeyi de ihmal etmez.

Neden 8-9 yaş grubundaki çocuklara İngilizce öğretiyoruz?

    • Bu yaş grubundaki çocukların zihinsel yetenekleri, akıcı ve etkili konuşma becerileri hızla gelişir, bellekleri ve bilişsel yetenekleri hızla artar, öğrenmenin yolunu bulup yabancı dil bilgisini daha ileri taşıyabilirler.
    • Yeni bilgiler büyük ilgi uyandırır. Çocuk artık kenine "ben öğrenebilirim,öğreniyorum" diyerek ilgili testleri çözüyor, yeni kelimeler öğreniyor, zamanla da pratiği gelişiyor.
    • Bu yaşta çocuklar son derece girişken ve duygusal olurlar.
    • Oyunlu, şarkılı etkinlik hala en sevdikleri aktiviteler arasındadır.

Başlangıç Programımız, öğrenmeye başlayan veya devam eden 2. ve 3. sınıf öğrencileri için geliştirilmiştir. Dil kalıpları, sayılar ve fiiler, gramer bilgisi; testlerle, kısa hikaye, oyun ve videolarla öğretilir.

DENEME DERSİNE KAYDOLUN

English for 8 and 9 year olds in Novakid

Özel Ders Formatı

Özel Ders Formatı

8-9 yaş grubundaki çocuklarla çalışmanın tüm zorluklarını düşündük. Duygusal reaksiyonlara yol açarak çocukların ilgisini artıracak açıklayıcı, görsel materyaller hazırladık. Bilişsel unsurları, öğrenmeyi ve oyunlaştırılmış etkinlikleri kapsayan, anlaşılır alıştırmalar belirledik. Bire bir çalışma, övgü, destek ve arkadaş canlısı ortam... Novakid dersleri öğrenme sürecini destekleyecek şekilde kurgulanır.
Sonuç Odaklı Eğitim

Sonuç Odaklı Eğitim

Novakid başlangıç programları 8-9 yaş (ilkokul /ortaokul 4. - 5. sınıf) grubundaki öğrencilerin bilmesi gereken tüm gramer yapılarını ve sözcük birimlerini kapsar. Dördüncü sınıfa giden çocuğunuz, normal okulların aksine derslerimizde okuma, konuşma ve gramer becerilerini öğretmenleriyle oyun oynayarak ve iletişim kurarak kazanır. Sonuç olarak da öğrenme motivasyonu artar. Müfredat ünite ünite geçilir, konuşma geliştirilir. Kursun sonuna gelen öğrenciler en kısa sürede, Pre-A1 sınavını (YLE Starters: Dinleme ve konuşma) geçmeye hazırlanmış olur. Sınava giriş tarihi ise öğretmen ve velilerce takip edilir.