Novakid'de bir ders ne kadar sürer? - Blog Novakid Türkiye
Bilim Eğitim

Novakid’de bir ders ne kadar sürer?

Novakid'de bir ders neden 40 değil 25 dakika sürer?

Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için 25 dakikalık dersler tasarladık ⏰!

🙋‍♀️ Bireysel derslerde yük her zaman grup derslerinden daha fazladır. Okuldaki dersin çoğu pasif bir şekilde geçiyor: çocuk öğretmeni, diğer öğrencileri dinler ve yalnızca ara sıra kendi cevap verir. Novakid’de çocuğunuz sessiz kalamayacak, bu yüzden çocuğun derste %100 konsantrasyona ihtiyacı vardır.

🚀Ders tamamen İngilizce yapılır, çoğu çocuk ise bu formata alışık değildir. Ders sırasında öğrencinin dikkatini kaybetmemek için öğretmen farklı teknikler uygular. Ancak çok uzun sürerse oyun bile sıkıcı gelebilir. 25 dakika mükemmel bir süre zarfıdır!

📊 Bilimsel araştırmalar olmadan da olmaz. Araştırmalara göre çocukların ortalama dikkat konsantrasyon normu yaşa bağlıdır: 6 yaş için 21 dakika, 7 yaş için 23 dakika, 8 yaş için 28 dakika, 9 yaş için 31 dakika. Derslerimiz için ortalama bir süre seçtik ve haklı çıktık. Ebeveynler de, 25 dakikadan sonra çocuğun dikkatinin giderek azaldığını tespit eder.

Daha büyük çocuklar için ders süresini artırmak mümkün müdür? (10-12 yaş arasındaki çocuklar için).
Çocuğunuz çok istekliyse, yoğunluğu en az olduğu günlerde çift ders, yani art arda iki ders alabilirsiniz. Bu durumda, haftalık ders sayısını artırmak daha iyidir (düzenli olarak 3-4 ders ideal olacaktır).

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: