Novakid'deki online İngilizce öğretmenleri
Eğitim

Novakid’deki İngilizce öğretmenleri: Adaylık koşulları ve öğretmenlerin hikayeleri

Novakid'de çalışan ve ana dili İngilizce olan öğretmenlerimiz ABD, Birleşik Krallık, İrlanda, Güney Afrika, Filipinler ve dünyanın dört bir yanındaki diğer ülkelerin vatandaşlarıdır.

Online okulumuza İngilizce öğretmen alımı işini çok ciddiye alıyoruz. Tüm öğretmenlerimiz çok aşamalı bir seçim sürecinden geçerler. 

Novakid online İngilizce dil okulunda öğretmenlik pozisyonuna başvuran kişilerin aşağıdaki koşulları karşılamaları gerekiyor:

  • Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na ​​(Common European Framework of Reference, CEFR) göre en düşük İngilizce C1 seviyesi. Çocuklar taklit ederek öğrenirler ve bu yüzden doğru telaffuz son derece önemlidir.
  • Tercihen öğretmenlik/eğitim ya da lisan/linguistik bölümlerinde yüksek öğrenim şartı
  • Öğretmenlik deneyimi. Çocuklara yabancı dil öğretmenin gerçek bir sanat türü olduğu sugötürmez bir gerçektir!
  • Kişisel özellikler. Çocuklar, ilgi duydukları anda bilgileri yutarlar. Bu yüzden çocuğun ilgisini çekmek, öğretmenin en önemli görevidir. 

Öğretmenlerimizin tabi olduğu dikkatli seçim süreci sayesinde, Novakid öğrencileri hem ana dili İngilizce olan hem de iki dilli öğretmenlerden aynı verimlilikte İngilizce öğrenebiliyorlar. 

Novakid’de çalışacak öğretmenleri seçerken, uluslararası belgeleri ve iş deneyimini kontrol etmenin yanı sıra, çocuklarla çalışabilme becerisini de ölçüyoruz. Sadece yeterli derecede duygusal zekaya sahip olan bir uzman, bir çocukla hızlıca güven bağını kurabilir ve dijital derslerde bile onlarla aynı düzeyi yakalayabilir.

Novakid’deki online İngilizce öğretmenleri

Katı seçim kriteri, Novakid’in yetenekli ve deneyimli öğretmenleri seçmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, bizim için esas önemli olan şey öğretmenin kişiliği ile meslek ve çocuk sevgisidir. Novakid’deki İngilizce öğretmenlerinin söylediklerine bakalım!

Darth Dabon

— Çocuklara İngilizce öğretmenin yetişkinlere İngilizce öğretmekten farkı nedir?

— Çocukların öğreniş şekli yetişkinlerden farklıdır. Yetişkinlere yeni bir şey öğrettiğinizde, “A, ben bunu başka birisinden ya da başka yerden öğrenebilirdim” diye düşünebilirler ama çocuklara yeni bir şey öğrettiğinizde, bunu bilen tek kişinin siz olduğunu ve sizin dünyanın en iyi öğretmeni olduğunuzu düşünürler.

Cassandra Vibandor

— Sizi Novakid’de İngilizce öğretmeye başlatan şey nedir? 

— Ailenin en büyük kız çocuğu olarak kardeşlerime bakmakla yükümlüydüm. Çocuklarla birlikte olmayı ve onlarla dünyadaki herhangi bir şey hakkında konuşmayı çok seviyorum. Çocuklar, en saf ve en iyi kalpli kişilerdir. Bu yüzden, üniversiteden mezun olduktan sonra öğretme tutkumun peşinden gittim.

Ann Green

— Çocuklara İngilizce öğretirken size keyif veren şey nedir?

— Çocuklara İngilizce öğretmenin en iyi tarafı, nasıl geliştiklerini ve yeni bir dil öğrenme konusunda kendilerine duydukları güvenin nasıl arttığını görmek. İlk başta çekingen oluyorlar ve “Hello” demeyi ya da kendilerini nasıl tanıtacaklarını bilmiyorlar. Bu öğrenciler, Novakid’de birkaç ders aldıktan sonra İngilizce iletişim kurma becerilerini geliştiriyorlar ve kendilerine duydukları güven o kadar çok artıyor ki derste konuşmaya ve başka şeyler paylaşmaya başlıyorlar. Bu, çok etkileyici ve sürekli olarak motive olmamı sağlayan bir olay.

Çocuklarınızı, Novakid online İngilizce dil okulu öğretmenlerine emanet edin. Bir deneme dersine kaydolun. Ücret ödemeyeceksiniz! 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: