Scrolltop arrow icon
Left arrow icon Tüm kategoriler
Close icon
Haberler
İngilizce öğrenme
Ebeveynler için Novakid
TR
TR flag icon
Mobile close icon
CTA background
Çocuğunuz için en iyi İngilizce derslerini planlayın
ÜCRETSİZ DENEYİN
Paylaş
LinkedIn share icon
Toplar ve hediyelerle çevrili genç bir çocuk, konsept - sporu seven çocuklar için hediyeler, illüstrasyon
Çocuklara yönelik hediyeler
Star icon
25.10.2023
Time icon 8 min
Comment icon 0 yorum

Sporsever çocuklar için en iyi sporcu hediyeleri nelerdir?

İçindekiler

Sporcu birine ne hediye alınır? Sporsever çocuklar için en iyi hediyeler nelerdir? Gelin, spor severlere hediye listemizdeki en iyi seçeneklere göz atalım. 

Sporun bir çocuğun fiziksel ve bilişsel gelişim sürecindeki faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ancak sağlam bir karakterde bulunan tüm unsurların spor aracılığıyla kazanıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü faydaları fiziksel sağlığın ötesine geçen spor aktiviteleri, çocuklarda sabır, özgüven ve cesaretin temellerini atar. Sporun getirdiği olumlu etkiler çocuğun karakterinde uzun yıllar kalıcılığını korur.

Dolayısıyla ebeveynlerin çocuklarını istikrarlı bir spor hayatıyla tanıştırmaları çok önemlidir. Ancak bu noktada spor eğitiminin zorunlu hissettirilmemesi ve çocuğun spor ekseninde en iyi hediyeler ile teşvik edilmesi gerekebilir. Gelin, spor ve çocuk arasındaki ilişkiyi başlatmanın ya da güçlendirmenin yollarına bir bakalım!

Çocuğunuz sporla tanıştırın: İşte çocuklar için en iyi sporcu hediyeleri!

Bu rehberde halihazırda spor yapan çocuklar için en iyi sporcu hediyelerini listeledik. Hediye alacağınız küçük sporcu için hediye alışverişiniz nispeten daha kolay olacak. Örneğin düzenli olarak futbol yapan bir çocuğa alabileceğiniz pek çok hediye var.

Örneğin hediye alacağınız küçük sporseverin isminin yazdığı bir forma, özel yapım maket futbolcu ödülü ya da mini langırt takımı gibi futbolla ilgili hediyeler şahane seçenekler olabilir. 

Bununla beraber doğum günleri gibi özel günler de çocukları spora teşvik etmek için ideal zamanlardır. Bu günlerde alabileceğiniz spor temalı video oyunları, spor kulüplerinin kıyafetleri ve posterleri de en iyi hediyeler arasındadır.

 • Futbol kulübü forması

Hediye alacağınız çocuk bir futbol kulübünün hayranıysa işiniz kolay. Çünkü futbolseverler için en iyi hediyeler isim baskılı kulüp formalarıyla başlıyor.

Dilerseniz en sevdiği futbolcunun adının yazdığı bir forma satın alabilir, dilerseniz üzerine çocuğun isim ve numarasını bastırabilirsiniz. Bu sayede daha kişiselleştirilmiş bir hediye etmiş olursunuz.

Diğer yandan sporcu hediyeleri sadece futbol hediyeleri ile kalmıyor. Voleybol, basketbol, yüzme, fitness v.b gibi spor aktiviteleri için de satın alabileceğiniz pek çok hediye mevcut. Yine bu tür hediyelere çocuğun adını ya da resmini bastırarak daha özel bir hediye haline getirebilirsiniz.

 • Spor temalı masa oyunları

Spor temalı masa oyunları, çocuğunuzun hem eğlenmesini hem de stratejik düşünme becerilerini geliştirmesini sağlayabilir. Odasına uygun minik bir langırt, masa tenisi ya da futbolcu kartları harika hediyeler olacaktır. Bu tür hediyeler aynı zamanda arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmesini de sağlar.

 • Kick boks antrenman seti

Çocuklara uygun bir eldiven ve lapa seti en iyi sporcu hediyelerinden biri. Çünkü bu hediyelerle çocuğunuzla birlikte antrenman yapmak mümkün hale geliyor. El koruyucu lapaları takabilir ve çocuğunuzun eldivenlerle birlikte antrenman yapmasını sağlayabilirsiniz.

 • Spor üzerine kitaplar ve çizgi romanlar

Çocuğunuzun sporla ilgili daha fazla bilgi edinmesini istiyorsanız kitaplar ve çizgi romanları unutmayın. Sporcu birine ne hediye alınır diye çıktığınız hediye alışverişinde spor tarihi, ünlü sporcu biyografileri veya spor hikayelerini anlatan kitapları tercih edebilirsiniz.

Bunların yanı sıra yüzme, basketbol, futbol ve boks üzerine pek çok manga ve çizgi roman spor severlere harika hediyeler olabilir.

 • Spor üzerine video oyunları

Peki hem spor severlere hediye hem de oyuncuya hediye olarak ne alınır? Hem sporu hem de video oyunlarını birleştiren EA Sports FC ve NBA 2K ile tanışın! Bu şahane video oyunlarının her sporseverin envanterinde bulunması gerekiyor.

 • Spor aktivitelerine uygun kıyafetler

Spor yaparken rahat hissetmek önemlidir. Sporcu kıyafetleri, çocuğunuzun antrenmanlarını daha keyifli hale getirebilir. Spor ayakkabıları, spor şortları, kramponlar ve takım tişörtleri de bu hediyelere dahildir.

Nike ya da Adidas gibi markalardan Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo temalı kramponlar da spor severlere hediye olarak alınabilir. 

 • Bir spor müsabakasına bilet alın

Bir spor müsakabası bile spor ile haşır neşir olmayanlar için bile harika bir hediyedir. Bir maçın atmosferi özellikle çocuklar için de unutulmaz bir deneyimdir. Dolayısıyla çocukları spora ısındırmak için maç bileti alabilirsiniz.

 • Spor temalı suluk, çanta veya kalemlik

Okula veya antrenmana giderken spor temalı su şişesi, çanta veya kalemlik kullanmak, çocuğunuzun sporu günlük yaşamına dahil etmesine yardımcı olur. 

 • Çocuğa uygun mini basketbol potası

Çocuğunuza basketbolu sevdirmek istiyorsanız onu mini basketbol potası gibi bir hediye ile basketbolla tanıştırmanız mümkün. 

 • Çocuğa uygun dikey boks torbası

Küçük yaşta boks, karate ve judo gibi mücadele sporları çocuklar için harika aktivitelerdir. Çünkü bu sporlar çocuklarda hem kemik yapısını güçlendirir hem de mücadeleci bir ruh kazandırır. 

Dolayısıyla çocukların bu tür sporlar ile ilişkisini iyice güçlendirecek dikey boks torbası gibi sporcu hediyeleri de ideal seçeneklerdir.

 • Spor posterleri ve duvar kağıtları

Çocuğunuzun odasını sporla süslemesine yardımcı olacak spor posterleri veya duvar kağıtları hediye edebilirsiniz. Bu tür hediyeler futbol seven erkeğe alınabilecek en iyi hediyeler arasındadır. Çünkü yaşı fark etmeksizin pek çok insan kişisel alanını sevdiği kulübün içerikleriyle donatmak ister.

Ebeveyn misiniz? ve deneyiminizi paylaşmak istiyor musunuz?
Hikayenizi anlatmak için bize ulaşın.
 • Spor müsabakaları için abonelik 

Eğer çocuğunuzun ilgi duyduğu bir spor kanalı veya platform varsa, spor müsabakalarını izlemesi için bir abonelik satın alabilirsiniz. Eğer bir ebeveynseniz, çocuğunuzla beraber maç izlemek unutulmaz anıların da anahtarı olacaktır. 

 • Maket Şampiyonlar Ligi kupası

Dünyanın en büyük spor turnuvalarından biri olan Şampiyonlar Ligi’ni doğrudan çocuğunuzun odasına taşımak mümkün. Bu tür üç boyutlu baskı yöntemiyle yapılan maket kupalar sporsever çocuklar için mükemmel bir hediye olacaktır.

Çocukların çok seveceğini düşündüğümüz sporcu hediyelerini listeledik. Gelin, çocuklara sporun kendisini sevdirmek için yapmanız gerekenlere bir bakalım.

Çocuğunuzu spor aktivitelerine ısındırmak için başka neler yapabilirsiniz?

Sporcu hediyeleri bir çocuğu spor dünyasına almak için şahane fikirlerdir. Ama ebeveynlerin çocuklarını spor ile tanıştırma sürecinde dikkat etmesi gereken noktaları atlamamak gerek. Gelin, spor çocukların hayatına nasıl dahil edilir, inceleyelim.

 • Çocuğunuzun ilgi alanlarını tespit edin.

Çocuğunuzun sporla ilgili ilgi duyduğu aktiviteleri tanıyın. Bazı çocuklar futbolu, bazıları basketbolu severken diğerleri yüzme veya dans gibi aktiviteleri tercih edebilir. Onların ilgi alanlarına saygı göstermek sporu daha cazip hale getirecektir.

 • Ailece spor yapın.

Aile olarak zaman zaman spor yapın. Bisiklete binmek, yürüyüşe çıkmak, piknikler sırasında futbol oynamak gibi aile içi aktiviteler aynı zamanda çocuğunuza verebileceğiniz en iyi hediyeler arasında yer alır. Bu tür etkinlikler çocuğunuzun sporu eğlenceli ve ailecek yapılabilir bir aktivite olarak görmesine de yardımcı olur.

 • Çocuğunuza spor takımlarına katılma fırsatı sunun.

Yerel spor kulüpleri veya okul takımları, çocuğunuzun spor deneyimini geliştirmesine yardımcı olabilir. Okullardaki çocuk sporları kursları da sosyal becerileri geliştirmek ve disiplini öğrenmek için mükemmel bir fırsattır. 

 • Çocuğunuzun okulundaki spor aktivitelerini gözden geçirin.

Sporu eğlenceli ve ilgi çekici hale getirin. Aile olarak spor oyunları düzenlemek, spor karşılaşmalarını izlemek veya arkadaşlarıyla spor oyunları oynamak keyifli olabilir. Bunun için çocuğunuzun okulundaki öğretmenler ile konuşabilirsiniz. Böylece arkadaşlarıyla beraber katılacağı spor branşlarını da gözden geçirmiş olursunuz.

 • Sporcu rol modelleri sunun.

Çocuğunuza sporla ilgili ilham verici sporcuları tanıtarak, onların hikayelerini paylaşın. Özellikle Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe, Kobe Bryant gibi isimlerin videolarını ve belgesellerini izlemek çocuğunuzun spor yapma motivasyonunu artırabilir.

 • Farklı spor alanlarını denemelerine izin verin.

Çocuğunuza farklı sporları deneme fırsatı verin. Belki de ilgi duyduğu spor futbol ya da basketbol yerine, tenis, yüzme veya jimnastik gibi farklı bir spor olabilir. Çocuk sporları denince özellikle badminton, karate ya da voleybol gibi branşlar da akla gelmektedir.

Novakid’le tanışın!

Çocuğunuzu spor ile tanıştırmak ona verebileceğiniz en iyi hediyelerden biridir. Ancak çocuğunuzun bilişsel gelişim süreci için ihtiyacı olan bir diğer kazanım da İngilizcedir.  Novakid, çocuklar için İngilizce anlayışıyla, interaktif ve ezber bozan dersleriyle çocuğunuza İngilizceyi sevdirecek. Üstelik üstelik ilk online İngilizce deneme dersiniz tamamen ücretsiz!

Rate this post

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir
Hediyeler ve armağanlarla çevrili 5 yaşında bir çocuk, konsept - 5 yaşında bir çocuğa hediye olarak ne verilir, illüstrasyon
Çocuklara yönelik hediyeler
Bir dil seçin
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
Web sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Siteye giriş yaparak çerezleri tarayıcınıza kaydetmeyi kabul ediyorsunuz.