Novakid’deki sanal geziler sadece bir İngilizce dersi olmaktan çok daha fazlasını sunar
Eğitim Eğlenceli İngilizce

Novakid’deki sanal geziler sadece bir İngilizce dersi olmaktan çok daha fazlasını sunar

İçeriğe ve dile derinlemesine bakış, 3D turlar ve VR teknolojileri: Novakid platformunda Virtual Explorer kursu neleri içeriyor?

Virtual Explorer kursu, Güney Amerika’daki Galapagos Adaları ve Iguazu Şelaleleri’nden Londra, Paris ve Washington’daki müzelere kadar dünyanın en muhteşem yerlerine yapılan 80’den fazla temalı VR gezisinden oluşuyor. Çocuklar Antarktika’daki penguenleri gözlemleyebilecek ve İspanya’nın Altamira kentindeki mağara resimlerini kendi gözleriyle görebilecek. Ayrıca Novakid sanal 3D turları, dünyanın ilk uçağını içeriden keşfetmelerine, Hindistan’ın baharat pazarlarında “alışveriş yapmalarına”, Londra’da kaykay sürmelerine ve hatta Yeni Zelanda’daki Yüzüklerin Efendisi filminin çekim alanını ziyaret etmelerine olanak tanıyacak! Dersler sırasında çocuklar öğretmenleriyle birlikte dünyayı keşfedecek ve İngilizce konuşacak. 

Novakid’in eğitim programları başkanı Amy Kroveletskaya “her dersle birlikte bir dizi yeni sözcük, sözcük öbeği ve dilbilgisi yapısıyla tanışan çocuklar, öğretmenlerinin yardımıyla bunları “geziler” sırasında kullanıyor olacak. Dil becerilerinin yanı sıra eleştirel düşünmelerini ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine de yardımcı oluyoruz: örneğin, derslerden birinde çocuklar kendi video oyunlarını keşfediyor” diyor. 

Novakid-virtual explorer

Novakid Virtual Explorer kursu, İçerik ve Dil Entegreli Öğrenme (CLIL) yöntemini esas alıyor. Bu yöntem, David Marsh tarafından geçen yüzyılın sonunda oluşturuldu ve temel ilkesi, yabancı bir dili bu dile özgü konular ve materyaller aracılığıyla öğrenmek.

“Bir anlamı yoksa yabancı bir dili neden öğreneyim ki? Çocukların yabancı dil öğrenirken sıklıkla engellerle karşılaşmasının nedeni işte tam da bu,” diyor

CLIL, öğrencilerin dili bir ders olarak görmeyi bırakıp bunun yerine yeni bir şeyler öğrenmek ve dünya görüşlerini genişletmek için bir araç olarak kullanmayı öğrenmelerini sağlıyor. 

Bu yöntem, halihazırda orta düzeyde İngilizcesi olan öğrencilere yönelik. Ayrıca, sanal gezilerin konuları küçük çocuklar için anlaşılması çok zor olabilir. Bu nedenle Novakid metodolojistleri Virtual Explorer kursunu 11-12 yaş arası öğrencilere tavsiye ediyor.

“Ders konularını seçerken her zaman bu yaştaki çocukların bireysel özelliklerini dikkate alıyoruz, ancak en önemli faktör seçilen konunun çocuğun ne kadar ilgisini çektiği. Örneğin, çevreyi korumak önemli bir küresel konu ve bazı sanal gezilerimizde bundan bahsediyoruz. Diğer yandan yeni dersler için içerik seçerken öğretmenlerimizin kültürel altyapısını da dikkate almaya çalışıyoruz. Novakid uluslararası bir topluluk ve kültürümüzle ilgili özel şeyleri birbirimizle paylaşıyor ve öğrencilerimize bunları öğretiyoruz”, diyor Amy Kroveletskaya. 

Panoramik 3D turlar sayesinde öğrenciler evlerinin konforunda “seyahat edebiliyor”: [panoramik slaytlar 360° döndürülebilir, bu da öğrencilerin her detayı incelemesine olanak tanıyor.] “Önemli olan çocukların farklı yerleri görüp dolaşabilmeleri ve ardından öğretmenleriyle birlikte bu yerler hakkında konuşabilmeleri. Bu onlar için ilginç bir macera ve VR teknolojisi bu deneyimi çok gerçekçi hissettiriyor”, diyor Amy Kroveletskaya. Tüm Virtual Explorer dersleri Novakid platformunda yürütülmekte, dolayısıyla herhangi bir ek yazılım yüklemenize gerek yok. 

Novakid metodolojistleri her ay Virtual Explorer kursu için yeni ve ilgi çekici turlar hazırlıyor. Ekim ayında Novakid platformunda başlatılan yeni derslerde öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde ekoturizm ve kitle turizmi hakkında bilgi edinebilir, Yeni Zelanda, İzlanda, Fas, Güney Afrika, Japonya, Hindistan, Türkiye ve Brezilya olmak üzere 8 yeni ülkeyi ziyaret edebilir ve gelecekteki seyahat planları hakkında konuşmayı öğrenebilir.

Bu bağlantıyı kullanarak Novakid’deki ücretsiz deneme dersine kayıt olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: