Bize ulaşın

Okul çocukları için İngilizce

İngilizce öğrenmek, diğer okul derslerini çalışmaktan farklıdır. Amaç yeni bilgi edinmek değil, İngilizce iletişim kurmayı öğrenmektir, bu nedenle dilin gramer yapısından ziyade konuşma becerileri önceliklidir.
Children

İngilizce bir araçtır

İngilizce, düşünceleri ve amaçları iletmek için bir araçtır; okul çağındaki çocuklara öğretmeye bu şekilde yaklaşmalısınız. Okul öncesi çocukların aksine, onlar için en önemli olan oyun oynamak değil, ders çalışmaktır – konuya daha ciddi bir tutum. Bu yaklaşım, derste hiç oyun oynamadıkları anlamına gelmez.

Neden oyun?

İlkokul öğrencileri için İngilizce dersleri oyun içermelidir, ancak genel olarak program çocuklara yabancı bir dilde iletişim kurmalarına yardımcı olacak minimum bilgi vermeyi amaçlamalıdır.

Okul çocukları için İngilizce dersi, çocukların sırada oturduğu, okuyup yazdığı sıradan bir ders gibi görünmemelidir. Bu şekilde düzenlenen dersler sıkıcıdır ve dil öğrenmeye ilgi ve istek uyandırmaz.

Yaşanan İngilizce, kelime listeleri veya gramer kuralları ile ilgili değildir. Kendi kültürü, gelenekleri ve eğlencesi ile farklı bir dünyadır. Bu öğelerle tanışmak için öğretmeninizin sahip olduğu özel bir anahtara sahip olmanız gerekir. Her derste öğretmeniniz, çocuklarla samimi bir iletişim şekli olan sohbet ve oyun yoluyla sırlarını paylaşacaktır.

Banner

Konuşma iletişimi

İlkokul öğrencilerine eğitim verirken, aşağıdakilere yardımcı olan bir konuşma teması oluşturmak önemlidir: - Tanışın. - Konuşma ve dil materyallerini tanıtın ve birleştirin.

Psikolojik engel ortadan kalktığında, öğrenci dinleyebilir ve konuşmaktan korkmaz - devam edebilirsiniz. Artık öğrenci okuma ve yazmayı öğrenmeye hazırdır.

Öncelik verin

İlkokuldaki İngilizce dersleri tam tersi şekilde yapılandırılmıştır. Okul öğretmenleri için ana odak noktası, öğrencilere okumayı ve sonra konuşmayı öğretmektir.

Okul İngilizcesi karşılıklı iletişim pratiği yapmakla değil alfabeyi öğrenmekle başlar. Bu nedenle okulda İngilizce öğrenmeye başlayan çocuklar bunun zor ve sıkıcı olduğunu düşünürler.

İlkokul biterken 2. sınıfta İngilizce öğrenmeye başlayan ve haftada iki gün ders gören birçok öğrenci konuşma becerilerinin daha da geliştirilmesi için önemli öğeler olan okumayı, konuşmayı ve gramer bilgisine sahip değil.

Birçok öğrenci ödevlerini tek başına yapamıyor ve tatilde yabancılarla konuşmaları söz konusu bile değil.

Novakid'de ilkokul öğrencileri için İngilizce nedir?

1İletişim kurma

Birincisi, işitsel, görsel ve motor görselleştirme ile desteklenen bir oyun aracılığıyla öğretmen ve öğrenci arasında canlı bir konuşmadır. Bu metot çocukların önemli cümleleri daha iyi hatırlamalarını ve kelime dağarcıklarını geliştirmelerini sağlar.

Bu tür oyunların karikatür, tekerleme ve şarkıyla düzenli tekrarı, kelime dağarcığına uygun durumları anlamak için çocuğu dil ortamına sokar.

2Alfabe

Alfabe, öğrenci temel becerilerde ustalaştığında tanıtılır. Çocuğun öğrendiği her şey, alfabeyi öğrenmesine ve gelecekte okuma becerilerini geliştirmesine yardımcı olacaktır. Akılda kelimenin doğru işitsel görüntüsü olduğunda, görsel görüntü güçlü ses-harf çağrışımları yapacaktır. Ayrıca okumak büyüleyici bir aktiviteye dönüşecek ve herhangi bir soruna yol açmayacaktır.

3Görselleştirme

Bir sonraki aşama, İngilizce dilini daha iyi öğrenirken yardımcı olacak oyunlar ve yaratıcı görevler aracılığıyla sözlü iletişim sırasında öğrenilen her şeyin görselleştirilmesi ve anlamlandırılmasıdır.

We want to hear your child speak!

Novakid Çevrim içi İngilizce Okulu, yeni başlayanlar ve daha ileri düzey kullanıcılar için video dersleri sunar. Öğretmenlerimiz konuşma becerilerini geliştirmekle ilgileniyorlar. Öğrencilere iletişim kurmayı, ne kadar utangaç olursa olsun her öğrenciyle sohbet etmeyi biliyorlar.

English only!

Novakid'de çocukların anadilini konuşan bir öğretmen yok, bu yüzden öğrencilerin sadece İngilizce kullanması gerekecek. Öğretmenin sınıfta yarattığı atmosfer, öğrencilerin yeteneklerini tam olarak ortaya çıkarmayı mümkün kılar. Hala şüpheniz mi var? Ücretsiz deneme dersine kaydolun!

ÜCRETSiZ DENEYiNbanner.onlyEnglishBanner.imageAlt